banner461
banner195

Göreme, en iyi oteller sahip destinasyon oldu

Nevşehir'in Göreme beldesinde, en iyi otel değerlendirmelerine sahip destinasyon oldu.

Göreme, en iyi oteller sahip destinasyon oldu
03 Şubat 2016 Çarşamba 20:46

banner143
banner134
Nevşehir'in Göreme beldesinde, en iyi otel değerlendirmelerine sahip destinasyon oldu.

trivago, 2016 yılının "En İyi Reputasyona Sahip Şehirleri" listesini açıkladı. 190’dan fazla ülkeden şehirlerinin yer aldığı listede, en iyi otel değerlendirmelerine sahip destinasyon Göreme oldu.Dünyanın en büyük otel arama motoru trivago, uluslararası destinasyonlarda yer alan otellerin kullanıcı değerlendermelerin de en yüksek puana sahip şehirleri açıkladı. Listeye göre Göreme otelleri tüm destinasyonlar içerisinde yüzde 88’lik ortalama memnuniyet puanı ile birinci oldu.

YÜZDE 88 MEMNUNİYET

trivago, 2016 yılının En İyi Reputasyona Sahip Şehirler listesini yayınladı. 190’dan fazla ülkenin şehirlerinin yer aldığı listede, en iyi otel değerlendirmelerine sahip destinasyon Göreme oldu. Destinasyonlarda yer alan otellerin ortalama değerlendirmelerinin sıralandığı listede, Göreme’de yer alan oteller genel değerlendirme sonuçlarından yüzde 88 memnuniyet derecesi alarak dünyada en iyi otel değerlendirmelerine sahip şehir oldu.

EN FAZLA ŞEHİR İTALYA'DAN

Sıralamada Göreme’nin ardından İtalya’nın Matera ve San Gimignano şehirleri geldi. 100 destinasyonluk listede en fazla şehir barındıran ülke 9 şehir ile İtalya olurken, Göreme’nin birinci olduğu listeye İstanbul da 90. sırada girdi.

 İLK 10'DA İSTANBUL'DAN OTEL VAR

Otel bazında misafir değerlendirmesi en yüksek otel Kamboçya’dan Shinta Mani Club oldu. En iyi değerlendirmeye sahip otellerin sıralandığı Top 10 listesine İstanbul’da yer alan Neorion oteli girdi. %96’lık positif değerlendirmeye sahip Neorion otel ilk 50 otel içerisinde yer alan tek Türk oteli oldu. 

İŞTE ŞEHİRLERİN PUANLARI VE SIRALAMASI

Kaynak: Turizm Güncel


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.