banner461
banner195

Göreme Yemek Festivali 4-5 Ekim'de

12. Kapadokya Geleneksel Kapadokya Yemek Festivali 4-5 Ekim tarihinde düzenlenecek. Festivalde bu yıl yine Nevşehir Üniversitesi, Türkiye Aşçılar Federasyonu, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu ve Kapadokya Aşçılar Derneği’nin işbirliğinde düzenleniyor.

Göreme Yemek Festivali 4-5 Ekim'de
25 Eylül 2013 Çarşamba 11:55

banner143
banner134

 Her yıl düzenlenen konseptten daha da farklı olarak düzenlenecek olan bu yıl ki festivalde katılımcılara yine yemek sınırlaması getirilmiyor. Önceki yıllarda düzenleme kurulu tarafından belirlenen yemeklerin yarıştığı festivalde, bu yıl yine üst başlıklarda yarışılacak. Çorba, Ana Yemek ve Tatlı olarak adlandırılan üst başlıklarda katılımcılar istedikleri alanda istedikleri yemeği yapabilecek.

12. düzenlenecek olan festivalde çok zengin bir içerik yer alıyor. Bu yıl iki güne çıkarılan festivalde öğrenciler, ev hanımları, profesyonel aşçılar ayrı ayrı yarışacak.

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, bu yıl 12. düzenlenecek olan festivalin çok büyük gayretlerle hazırlandığını, festivalin artık bölgesel hale geldiğini söyledi. Cingil; “Festivalimizi bu yıl destekçi işbirlikçilerimiz ile birlikte daha profesyonel hale getirdik. Türkiye Aşçılar Federasyonu, Nevşehir Üniversitesi, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu ve Kapadokya Aşçılar Derneği ile birlikte daha zengin bir hale getirdik. Yemek işinin hem ustaları hem de hocaları bu işin içinde artık. Çok güzel bir çalışma süreci oldu. Yemek Festivalin artık Göreme’ye mal olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Kapadokya Geleneksel Yemek Festivalinin Türk Patent Enstitüsü’nden isim tescilini aldık. Bu çalışmalarda görev alan tüm arkadaşlarımı da ayrıca tebrik ediyorum. Onların özverili çalışmaları sayesinde daha fazla yol aldık” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.