banner461
banner195

Göynükte Dua ve Pilav Gününe Binlerce Kişi Katıldı

Nevşehir in Avanos ilçesine bağlı Göynük kasabasında Göynük Belediyesinin 2000 yılından bu yana organize ettiği, bütün masrafın ise Göynük Belediyesiyle Göynüklüler tarafından karşılandığı, Göynük Dua ve Pilav Günü şenliklerinin bu Pazar günü 13.sü gerçekleştirildi.

Göynükte Dua ve Pilav Gününe Binlerce Kişi Katıldı
20 Mayıs 2013 Pazartesi 11:36

banner143
Göynük Dua ve Pilav Günü Yapıldı
İlgili Galeriye Git
banner134

  Göynük Dua ve Pilav Günü şenliklerine yoğun katılım oldu. Göynük Belediye Başkanı Recep ÖZBEK, sabah ezanıyla başlayan etkinlik de tüm göynüklülerin tek yürek olarak bu etkinlik için organize olduğunu, kurbanların kesiminden sonra kahvaltı edilip daha sonra kazanların öğle namazı sonunda verilecek etli pilav için kaynadığını dile getirdi. Özbek, 13 yıldır yaptıkları gelenekleşen bu festivalin her geçen gün daha da ilgi topladığının ve tüm Nevşehirlilerin bu etkinliğe davetli olduğunun altını çizdi.

Bu yıl onüçüncüsü düzenlenen ve binlerce kişinin  katılım gösterdiği Göynük Dua ve Pilav Günü ne Avanos Belediye Başkanı Dr. Mustafa Körükçü,Mahmat Belediye Başkanı Faruk Ceylan,  Sarılar Belediye Başkanı A.Osman İmamoğlu, Mahalli İdareler Derneği Nevşehir Şube Başkanı  İbrahim Pekşen,Nevşehir il Müftüsü Yakup Öztürk Köy ve kasabalardan yüksek katılım olduğu gözlendi.

Pilav gününde topluca namazlar kılındı dualar edildi hoş sohbetler ile geleneksel etli pilavlar yenildi...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.