banner461
banner195

Gözler Şimdi Onlarda Peki Ya Onlar Ne Yapacak?

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birlik başkanlığı seçimlerine sayılı günler kala oda başkanları da saflarını belli ediyor. Ancak 5 oda başkanının ne yapacağı merak konusu.

Gözler Şimdi Onlarda Peki  Ya Onlar Ne Yapacak?
14 Nisan 2014 Pazartesi 22:26

banner143
banner134

 Ya Onlar Ne Yapacak?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birlik başkanlığı seçimlerine sayılı günler kala oda başkanları da saflarını belli ediyor. Ancak 5 oda başkanının ne yapacağı merak konusu.

2009 – 2014 Yılları arasında Nevşehir esnaf ve sanatkarlar odaları birlik başkanlığı görevinde bulunan ve tekrar bu göreve aday olmasının ardından sıkı bir şekilde birlik başkanlığı seçimlerine hazırlanan İsmail Ördü’nün yanında şu an için 18 oda başkanı bulunuyor. Fırıncılar odasının birlik genel kurulunda oy kullanamayacağı kesinleşirken, 24 esnaf odası bulunan Nevşehir’de 5 oda başkanının seçimlerdeki tavrı daha şimdiden merak ediliyor.

Edinilen bilgiye göre; Birlik başkanı İsmail Ördü’ye bizzat desteğini açıklayan isimler arasında Acıgöl Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adem Özcan, Avanos Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Çelik, Avanos Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Körükçü, Derinkuyu Esnaf ve Şoförler Odası Başkanı Mustafa Sarı, Gülşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Şahin, Gülşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erkan Urgenç, Hacıbektaş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alican Danacı, Hacıbektaş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Süleyman Yılmaz, Ürgüp Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Ulusoy, Kozaklı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cahit Yalçın, Kozaklı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Ünal, Nevşehir Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Cengiz Taşhan, Nevşehir Sebzeciler Odası Başkanı Selim Özmen, Nevşehir Terziler Odası Başkanı Habil Demirbilek, Nevşehir Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Mustafa Gök, Nevşehir Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Necati Daşlıca, Nevşehir Karoserciler, Marangozlar ve Ağaç İşleri Başkanı Ramazan Vedat Korkmaz bulunuyor. Bu isimlerin yanı sıra Birlik Başkanı ve yönetim kurulunun da seçimde oy kullanacağı hesap edilince 19 oda İsmail Ördü’ye destek açıklamalarında bulunmuş durumda.

Bu isimlerden geriye kalan Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Çalışkaner, Nevşehir Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Düzgün, Nevşehir Bakkal ve Bayiler Odası Başkanı Yaşar Göncü ile Acıgöl Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bayram Ali Adıgüzel’in seçimde çıkabilecek ikinci bir listeye destek olup olmayacaklarını önümüzdeki iki haftalık süreç gösterecek.

Söz konusu bu isimlerin Birlik Başkanlığına adaylığı konuşulan Nevşehir Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Pınarbaşı’na destek olabileceği iddia ediliyor. Ancak henüz Pınarbaşı birlik başkanlığına adaylığını resmen açıklamış değil.

Bu arada Birlik Başkanlığına aday olabileceği konuşulan ve hatta bazı odaları ziyaret ederek bu konuda destek arayışlarında bulunduğu da iddia edilen Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Çalışkaner’in İsmail Ördü’ye 18 oda başkanı ve yönetiminin destek vereceği haberlerinin ardından bu fikrinden vazgeçtiği bildiriliyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ESNAF - 4 yıl önce
ki̇m hakkiyla hi̇zmet edecekse o gelsi̇n...allahtan korkarak hi̇zmet yapan. buralarin vebali̇ çoktur???