banner461
banner195

Gülşehir Belediyesi Aşıklar Şöleninde Aşıklar Büyüledi

Gülşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Aşıklar Kültür Şöleninde sahne alan Erzurum lu Aşıklar, kendilerini dinlemeye gelen misafirlere duygu dolu anlar yaşattılar.

Gülşehir Belediyesi Aşıklar Şöleninde Aşıklar  Büyüledi
19 Eylül 2012 Çarşamba 17:20

banner143
banner134

 Gülşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Aşıklar Kültür Şöleninde sahne alan Erzurum lu Aşıklar, kendilerini dinlemeye gelen misafirlere duygu dolu anlar yaşattılar.Ülkemizde son günler de artarak devam eden terör saldırıları nedeniyle bir çok eğlence ve konserlerin iptal edilmesi sonucu Gülşehir Belediyesi, Erzurum lu Aşıklar; Aşık Mustafa Aydın, Aşık Erol Şahiner, Aşık Muhlis Denizer ve Ozan Sadık Gül ile ŞEHİTLERİMİZ konulu Kültür Şöleni düzenledi

 

Aşıkların sazlı sözlü sohbetleri arasında Aşık Mustafa Aydın ın eşini kaybettiği bir trafik kazasının hikayesi ve eşine hitaben okuduğu türkü salonda hemen herkesin gözyaşlarına boğulmasına neden oldu.

 

Atışmalar bölümünde Aşıklara ‘’ Bu kaçıncı Şehit Uyan Türkiyem’’ konulu ayak veren Başkan Mustafa Dursun ve beraberinde izlemeye gelen Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, Gülşehir Belediye Başkan Yardımcısı Onur Atar, NEÜ Rektör Danışmanı , Yrd. Dç.Dr.  Özden Taşğın, Öğr. Görevlileri Prof. Dr. Nesimi Aktaş, Yrd. Dç.Dr. Cemal Çarboğa ve Belinay Düğün Salonunu dolduran tüm izleyiciler, aşıkların atışmalarından büyük keyif aldılar.

 

Program Aşıklara verilen plaketler ile son bulurken, program sonuna kadar salondan ayrılmayan vatandaşlar, milli duyguların dile geldiği bu kültürel etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirdiler


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.