banner461
banner195

Gülşehir'de Mahallelere, hız kesici yol kasisleri yapılıyor..

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde Belediye, merkez ve mahalle aralarındaki hız kesici yol kasislerinde yenileme ve çoğaltma çalışmalarını başlattı.  

Gülşehir'de Mahallelere, hız kesici yol kasisleri yapılıyor..
14 Mayıs 2016 Cumartesi 17:25

banner143
banner134
Gülşehir Belediyesi, merkez ve mahalle aralarındaki hız kesici yol kasislerinde yenileme ve çoğaltma çalışmalarını başlattı.  
Şehir içinde trafik yoğunluğunun düşük, yol yapısının hız yapmaya elverişli olduğu ve özellikle çocuk bahçesi, okul, spor ve konut alanları gibi yaya hareketliliğinin yoğun olduğu yol kesimlerinde standartlara uygun hız kesici kasisler yapılıyor.  
Motosiklet ve araçların cadde ve mahalle aralarında hız yapmalarını önlemek amacıyla karayollarının standartlarına, işaretlerine uygun olarak komisyonca belirlenen önemli noktalara hız kesici yol kasislerinde yenileme ve çoğaltma çalışması başlattıklarını söyleyen Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy,  yaptığı açıklamada belediye ekiplerince Türk Standartları Enstitüsü’ne uygun ebatlarda yapıldığını belirtti. TSE’nin tümsek işareti ve standartlarına göre uzunluğu 3.60 ile 3.80 metre arasında, yüksekliği ise 7,5 ile 10 santimetre arasında değiştiğini belirten Arısoy, “Ekiplerimiz şehrimizde kasisleri bu ölçüleri baz alarak yapmaktadır. Bu ölçülere göre yapılan kasisler daha sonra ise yine TSE standartlarına göre beyaz renge boyanmaktadır. Bir çok gelişmiş ülkede de bu tip kasisler kullanılmaktadır.
Kasisler, yol platformu boyunca enine uzanan tümseklerdir. Ülkemizde en fazla kullanılan trafiği sakinleştirmeye yönelik önlemdir. Daha önceden kullandığımız plastik yere çakmalı kasisler çok çabuk deforme olduğu için bu uygulama geçtik. Halkımızın ve sürücülerimizin güvenliği için bu çalışmaları yapmak zorundayız” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ali - 2 yıl önce
Iyi neguzel