banner461
banner195

Gülşehir’de Yolcu Taşımacılığına Yeni Düzen

Gülşehir Belediye Başkanlığı belediye bünyesine katılacak 5 yeni otobüsün ardından yolcu taşımacılığına da yeni bir düzenleme getirmeye hazırlanıyor.

 Gülşehir’de Yolcu Taşımacılığına Yeni Düzen
12 Kasım 2014 Çarşamba 17:06

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir Belediye Başkanlığı belediye bünyesine katılacak 5 yeni otobüsün ardından yolcu taşımacılığına da yeni bir düzenleme getirmeye hazırlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, yeni yılla birlikte Gülşehir ilçesinde yolcu taşımacılığına yepyeni bir düzen getirmeyi planladıklarını belirtti.

5 Yeni otobüs alarak Gülşehir – Nevşehir arasındaki yolcu taşımacılığını her 15 dakika da bir hale getireceklerine dikkat çeken Başkan Arısoy, yeni düzenleme ile birlikte yolcu taşımacılığından Gülşehir belediyesinin zararını da önlemek istediklerini söyledi.

Ulaştırma Bakanlığının kararıyla birlikte 30 Eylül 2014 tarihinden itibaren belediyelerin şehirler arası yolculuk yapmasının yasaklandığını hatırlatan Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, daha önceki belediye yönetiminin bu konuda bakanlığa bir taahhütte bulunduğunu açıkladı.

Gülşehir insanının çeşitli nedenlerle Nevşehir’e bağımlı olduğunu hatırlatan Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, mevcut şartlarda belediyenin yolcu taşımacılığını 4 TL’ye yapması gerekirken, şu an 2.5 TL’ye yapıldığını ve bu durumdan belediyenin zarar ettiğini söylerken, “Biz bu zararı en az seviyeye indirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ağustos ayında bu zararı 4 bin TL’ye kadar indirdik. Belediyemiz bünyesine katacağımız 5 yeni otobüs ile birlikte Gülşehir – Nevşehir arası otobüs seferlerimizi 15 dakika da bir yapar hale geleceğiz. Çok yoğun olmayan saatlerde saatte bir yolcu alacağız. Biz belediye olarak gerekli incelemeleri yaptık. Gidişte Nevşehir’e 700 dolayında yolcu götürürken, gelişte bu sayı 500’e düşüyor. Bunun en büyük nedenlerinden birinin otobüs saatlerinin vatandaşa uymaması olduğunu biliyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yolcu - 4 yıl önce
Sabah aksam pik saatlerde bir otobüste yaklasik 80-90 yolcu oluyor nereye hangi otobüse sigacak bunlar
Avatar
gülşehirli yılmaz - 4 yıl önce
vahdi bey işine gelirse ben yaptım, işine gelmeyeni ise eski yönetime atıyorsun . bu hep böyle oldu bugüne kadar. erkek gibi çıkıp desene ulaştırma bakanlığı,ulaştırma genel müdürlüğü bu kararı aldı ve yıllardır bu süre uzatılıyordu. bu gülşehire has değil ki artık rsmi plakalı araçlar mücavir alanlarının dışına yolcu taşıyamayacaklar. özelleştir o zaman. (ama ihale ile)
Avatar
MAHIR GEZMIS - 4 yıl önce
vahdi tam medyatik semsettinsin oldu olacak bir inter net gazetesi bir televizyon bir gazete cikar 7 /24 orada nutuk at yaninada erol gumussoyu al da
Avatar
öğrenci - 4 yıl önce
özel halk otobusü herzaman geç kalkıyor ve çok yolcu alıyor denetim şartttt.belediye iye 20 dakikada geliyoruz özel ile 35 dakika
Avatar
gülşehirli - 4 yıl önce
sayın başkan sen öncelikle şu özel halk otobüslerine bir çare bul millet balık iskifi gibi geliyor 5 tane yeni araç aldın ama sistem yine aynı olacak değişen ne olacak yazık bu milletin haline
Avatar
Gül - 4 yıl önce
4 tl ye ben Kayseri'ye gidiyorum ne zararından bahsediyorsun başkan !
Gülşehir i 10 yıl geriye goturdunuz elinize sağlık size oy verdiğime bin pişmanım !