banner461

Hacı Bektaş Veli'yi Anma Etkinilikleri İlk Kez Amfi Tiyatro'da

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde, 15 18 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek 51. Ulusal 25. Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri, ilk kez amfi tiyatroda gerçekleştirilecek.

banner503
Hacı Bektaş Veli'yi Anma Etkinilikleri İlk Kez Amfi Tiyatro'da
03 Ağustos 2014 Pazar 16:38

banner143
banner134

 Daha önce Hacıbektaş Belediyesinin karşısındaki boş alanda yapılan törenlerin, önemli bir bölümü Çilehanede bulunan amfi tiyatroda yapılacak.

Hacıbektaş Belediyesi bu kapsamda uzun yıllar atıl durumda bulunan amfi tiyatroda yenileme çalışması başlattı.

Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, amfi tiyatroda Aşık Mahsuni Şerif, İlhan ve Turhan Selçuk kardeşlerin anma etkinliklerinin de yapıldığını söyledi.

Yenileme çalışmasının ardından amfi tiyatronun Kapodokya bölgesinin en büyük kapalı salonu olacağını savunan Selmanpakoğlu, şunları kaydetti:

"Burada yaklaşık 2 bin kişiyi ağırlayabileceğiz. Çok kapsamlı bir kültür merkezi olacak, gençlerimizi burada istihdam edeceğiz. Ayrıca kütüphane ve müze salonları oluşturacağız. Burada yapılacak daha çok işimiz var ancak zaman içinde eksiklerimizi tamamlamaya çalışacağız. İmkanlarımız elverdiğince bovling, bilardo, satranç salonları oluşturacağız. Geçtiğimiz yıllarda burasının üstünü kapatmıştık ve yaklaşık 450 bin lira harcama yapmıştık. Burayı kaderine terk etmeyi içimize sindiremedik. Bakırköy Belediyesi de masrafları üstlendi."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.