banner461
banner195

Hacıbektaş Belediye Başkanı Selmanpakoğlu Sıkıntılı

Geçtiğimiz yıllarda da sık sık gündeme gelen Hacıbektaş ilçe merkezine içme suyu götürmek için kullanılan elektrik maliyeti yine Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’nun gündeminde.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Selmanpakoğlu Sıkıntılı
17 Nisan 2014 Perşembe 18:36

banner143
banner134

 Selmanpakoğlu Sitem Dolu

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz yıllarda da sık sık gündeme gelen Hacıbektaş ilçe merkezine içme suyu götürmek için kullanılan elektrik maliyeti yine Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’nun gündeminde.

Hacıbektaş belediyesi olarak kendi elektriğini üretmek için başlattıkları girişimlerin son aşamaya geldiğini, birkaç ay içerisinde Hacıbektaş Belediyesinin kendi elektriğini üretir hatta satar bir duruma geleceğini kaydeden Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, 40 bin TL’lik elektrik faturasını ödemelerine ve bu nedenle belediye personeline maaş bile ödeyememelerine karşın 60 Bin TL yeni bir fatura çıkarılarak bu faturanın ödenmemesi durumunda elektriğin kesileceğinin belirtilmesinin Sosyal Devlet olma anlayışına yakışmadığını söyledi.

Bu konuda yetkililerin Hacıbektaş Belediyesine daha müsamahakar davranmalarını istediklerini söyleyen Hacıbektaş Belediye Başkanı Selmanpakoğlu, “İlçemiz halkına sunduğumuz suyun aylık maliyeti belediyemize 40 bin TL. 16 kilometre den ilçe merkezimize içme suyu getirmek zorundayız. Hacıbektaş zaten 5 bin nüfuslu bir ilçe belediyesi. Çoğu zaman bu parayı ödemekte sıkıntıya düşüyoruz. Hacıbektaş belediyesi olarak kendi elektriğimizi üretmek için girişimlerimiz sürüyor. Gerek İçişleri bakanlığımızda, gerekse Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanlığımızda konuya ilişkin çalışmalarımız sürüyor. 1 Ay içerisinde söz konusu çalışmamızın ihale aşamasına getirileceği belirtiliyor. Eğer Mümkün ise bu çalışmayı en kısa zamanda tamamlamak istiyoruz ve MEDAŞ yetkililerinin bu konuda bizlere destek olmasını istiyoruz. MEDAŞ’a borcumuzu ödeyeceğiz diye personelimize maaş ödemedik. Ama yeni bir haber aldım. 40 bin TL’yi yeni ödemişken birde 60 bin TL lik yeni bir ödeme de çıkarılmış. Ödemezseniz elektriğinizi keseriz deniliyor. Bu bizi çok üzdü. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Sosyal bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sosyal bir devlet olduğu sadece Anayasa da yazılmakla kalmamalı. Bunun gerekleri de yerine getirilmeli. Bir ilçenin susuz bırakmanın neresi sosyal devlet anlayışına yakışır” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hacıbektaş'lı - 4 yıl önce
üçü döneminizi yapıyorsunuz ama hala yaptıgınız hataları başkalarına yüklemeye çalışıyorsunuz. belediye başkanı olmak halka hizmet etmektir ama sizden bu faaliyeti yeterince görmüyoruz. elektriği kendimiz ureteceğiz diyorsunuz. biz bu konu da hiçbir çalışmayla karşılaşmadık. para yok diyorsunuz çöplerimiz bile zor toplanıyor. bu konuda bir seyler yapın belediyenin çalışanlarını
Avatar
köylü - 4 yıl önce
hacıbektaş köyleri içme suyu elektrik faturaları ödenmediği zaman o köylerin ki kesiliyor. o zaman sosyal devlet olmuyor mu?
Avatar
muhtar - 4 yıl önce
bir hafta içinde hacıbektaş kayaaltı köyü, hasanlar köyü, yeniyapan köyü içme suyu faturaları ödenmediği için içme suyunun elektriği kesildi. hacıbektaş belediyesinin faturaları ödenmediği halde hala kesilmiyor. tedaş yetkilileri bunu bi açıklayabilir mi?
Avatar
başkan - 4 yıl önce
sayın başkan medaş özelleşti. nevşehir belediyesi ve 6 ilçe eleltrik faturasını yatırabiliyor da siz neden yatıramıyorsunuz. suçu kendinizde arayın.
Avatar
meclis üyesi - 4 yıl önce
hacıbektaş belediyesinin içme suyun elektriği kesildiği zaman belediyeye su paralarını yatırmayan kişilerle yürüyen sizdiniz.
Avatar
yorum50 - 4 yıl önce
sn başkan borç aylık çıkar gününde ödemezsen elektriğin kesilir medaş özelleşti ordaki çocuklarda emir kulu medaş pesin para ile elektriği alır ve satar eski devlet düzeninde aylarca borç ödenmeyen zamanlar bitti
Avatar
vatansaş - 4 yıl önce
elektirigi harcıyorsan yatıracaksın...