banner461
banner195

Hacıbektaş Veli Kültür Derneği Aşure Günü Etkinliği Düzenlendi

Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği tarafından, 5. Uluslararası Hacıbektaş Aşure Günü etkinliği düzenlendi.

Hacıbektaş Veli Kültür Derneği Aşure Günü Etkinliği Düzenlendi
30 Ekim 2015 Cuma 12:09

banner143
Hacıbektaş veli Kültür Derneğinin Düzenlediği Muharrem Ayı Aşure Etkinliği
İlgili Galeriye Git
banner134

İlimiz Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde  Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği, 5. Uluslararası Hacıbektaş Aşure Günü etkinliği düzenlendi.

Çerağın Uyandırılması ile Başlayan etkinliğe Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin KALAYOĞLU, Vali Yardımcıları Ahmet SOLEY, Nurettin ATEŞ, Halil BERK, Kaymakam Ahmet İhsan ÇİĞİL, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Mustafa ÖZCİVAN'ın yanısıra İRAN Nişabur Valisi ,İran kültür Bakanlığı Müsteşarı, Nişabur belediye başkanı, Azerbeycan'dan da Katılımcıların olduğu programa yurtiçi ve yurt dışından çok sayıda davetli katıldı.

Öncelikle Hacı Bektaş Veli Külliyesini gezerek incelemelerde bulunan Vali CEYLAN, daha sonra Külliye önünde katılımcılara ve Hacıbektaş ilçesi sakinlerine aşure dağıttı.

Programda Kerbela Olayları lanetlenirken Yeni Kerbelaların Yaşanmaması Temennisinde Bulunuldu. Birlik Beraberlik Mesajlarının Verildiği Etkinlik Türküler, Değişler, Duaz Mersiyeler ve Semah Gösterileriyle Son buldu. 

Hacıbektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Mustafa ÖZCİVAN Katılımcılara Plaketler ve Hediyeler Sundu. İran Heyeti Hacıbektaş veli kültür Derneği Başkanı Mustafa Özcivan’a Tablo Hediye Etti.

Foto Bilge / Hacıbektaş


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.