banner461

Hacıbektaş'ta Etkinliklerin Kapsamı Daraltıldı mı?

Türkiye genelinden ve yurt dışından binlerce insanı Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde buluşturan Hacıbektaş-ı Veli’yi Anma Kültür ve Sanat Etkinliklerinin geçtiğimiz yıllara oranla sadece iki gün üzerinden yapılması işte bu soruyu gündeme getiriyor.

banner503
Hacıbektaş'ta Etkinliklerin Kapsamı Daraltıldı mı?
17 Ağustos 2015 Pazartesi 17:31

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelinden ve yurt dışından binlerce insanı Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde buluşturan Hacıbektaş-ı Veli’yi Anma Kültür ve Sanat Etkinliklerinin geçtiğimiz yıllara oranla sadece iki gün üzerinden yapılması işte bu soruyu gündeme getiriyor.

16 Ağustos Pazar günü başlayıp, 17 Ağustos Salı günü tamamlanan etkinliklerin tanıtım broşürüne bile 16-18 Ağustos 2015 tarihlerini kapsadığının yazılması bile oldukça dikkat çekici.

Bu yıl ulusal manada 52., uluslar arası manada ise 26.sı gerçekleştirilen Hacıbektaş-ı Veli’yi anma kültür ve Sanat etkinliklerinin bir diğer dikkat çekici yanı ise etkinliklerin açılış programının her zaman olduğu gibi meydanda değil de salonda yapılması oldu.

Etkinlikler 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü Karanlıktan Aydınlığa İnsanlık Müzesinin açılışının ardından Panel ve ozanlar geçidi ile son buldu.

Organizasyonun geçtiğimiz yıllarda 4 gün üzerinden yapıldığı göz önünde tutulduğunda etkinliklerin neden iki güne indirildiğine dair yetkililerin açıklama yapıp yapmayacağı da merak konusu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.