banner461
banner195

Hain darbelere ve ihanet çetelerine karşıyız

Nevşehir Eczacılar odası başkanlığı, darbe girişiminin ardından bir eczacı odasının yayınladığı bildiriye duyulan tepkiyi dile getirirken, ihanet çetelerine ve hain darbelere kesinlikle karşı olduklarını dile getirdi.

Hain darbelere ve ihanet çetelerine karşıyız
23 Temmuz 2016 Cumartesi 14:20

banner143
banner134
Açıklamada; “15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Ülkemiz yüzlerce insanımızın katledildiği, Gazi meclisimizin bombalandığı, milletimizin hür iradesine kasteden hain bir darbe girişimine maruz kalmıştır. Bu süreçte halkımız topyekün darbeye karşı durarak demokrasi yönünde canlarıyla bedel ödemiştir. İnsanlarımızın siyasi görüş ayrımı olmaksızın canlarını ortaya koyarak vatanına sahip çıktığı bu ortamda İstanbul Eczacı Odası Yönetim Kurulu tarafından bir meslek örgütü bilinci ile örtüşmeyen ,ülkemizdeki eczacıların görüşleri ile asla bağdaşmayan aksine eczacılık camiasını derinden yaralayan talihsiz ve maksadını aşan bir yazı kaleme alınmış olup odanın resmi web sayfasından yayınlamıştır. Söz Konusu Yazıda İfade Edilenler Meslektaşlarımızın Görüşlerini Hiçbir Şekilde Yansıtmamakta Olup Eczacı Camiasında Yoğun Bir Tepki İle Karşılanmıştır. Bu nedenle 1. Bölge İstanbul Eczacı Odası Yönetim Kurulunun görüşlerine katılmadığımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunar ilk günden de kurumsal olarak belirttiğimiz gibi bu hain darbe girişimi neticesinde hayatlarını kaybeden sivil asker polis tüm demokrasi şehitlerimize Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dileriz
 Ülkemizin normalleşmesi ve eskisinden de sağlıklı olabilmesi için üzerimize düşen görevin bilinci ile hareket edeceğimizi, Hain Darbelere Ve İhanet Çetelerine Karşı Olduğumuzu İlan Ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.