banner461
banner195

“Hasan Çavuşun Şuraya Heykelini Diksek Az”

Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanlığı önümüzdeki günlerde ilimizde ilk kez bir odanın çalışmalarını tanıtıcı gazetesini çıkarmaya hazırlanıyor.

 “Hasan Çavuşun Şuraya Heykelini Diksek Az”
05 Mayıs 2015 Salı 14:22

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanlığı önümüzdeki günlerde ilimizde ilk kez bir odanın çalışmalarını tanıtıcı gazetesini çıkarmaya hazırlanıyor. Söz konusu gazete için yapılan bir röportaj esnasında Pazarcı esnafının çok büyük bir bölümünün Nevşehir Belediyesinin ve Pazarcılar odasının hizmetlerinden memnun olduğu dikkat çekti.

O Röportajların birinde bir pazarcı esnafı Başkan Ünver’in Pazaryerinin ortasına bir heykelinin dikilmesinin asla abartı olmayacağını belirtti.

Röportajda Pazarcı Esnafı, “Allah razı olsun Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Bey bu pazaryerini Nevşehir’e yaptırdı. Çamurun içinden kurtulduk. Aptal, Çingen malımızı çalıyordu. Mallarımız donuyordu ve satamıyorduk. Müşteri ürünlerimizin don olup olmadığını soruyordu. Allah razı olsun Hasan Çavuşun Pazaryerinin ortasına heykelini diksek az. Her gelen belediye başkanı Hasan Ünver kadar bu memlekete çalışsaydı, bu memleket Nevşehir değil Gülistan olurdu. Ben yağdanlık filan yapmıyorum. Gerçekler bu. Yediler, içtiler bu memlekete bakmadılar. Ondan sonrada dönüp bizim borcumuz yok dediler. Çalışanın borcu olur. Çalışmayanın borcu olmaz. Ben Mersin’den mal getirir satmaya kalkarsam illaki borcum olur. Çalışmaz evde oturursam benim kime, niye borcum olacak?” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yorumcu - 3 yıl önce
Tek yaptığı şey pazar yeri keşke bide diger verdigi sözleri tutsa
Avatar
yorumcu - 3 yıl önce
hasan bey bir de aracından inip yollara baksa. nevşehir'de yol namına bir şey. her yer sökülüyor yerine yapılan ise çöküntü. yemin ederim yeni araç alanlar ile hamile bayanlara acıyorum. belediye en temel vazifelerinden biri olan "yol" meselesine ivedilikle el atmalı. çoğu yer tarladan farksız!
Avatar
mücahit kaya - 3 yıl önce @yorumcu
sende laf olsun diye her haberin altına atlamasan...
Avatar
kemal - 3 yıl önce
inceden inceye yağ sızıntısı var.başkanınız çok güzel parke döşedi.memlekete
Avatar
Çapraz - 3 yıl önce
yorumcu ağzına sağlık heral olsun