banner461
banner195

“Haykırış” Duygulandırdı

Suriyeli Muhacirlerin yaşadığı insanlık dramını Türkiye kamuoyuna duyurmak için İHH Gönüllüsü Tülay Gökçimen'in hazırladığı” Haykırış” adlı belgesel filmin gösterimi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı.

“Haykırış” Duygulandırdı
17 Şubat 2014 Pazartesi 18:54

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Suriyeli Muhacirlerin yaşadığı insanlık dramını Türkiye kamuoyuna duyurmak için İHH Gönüllüsü Tülay Gökçimen'in hazırladığı” Haykırış” adlı belgesel filmin gösterimi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı.

Belgesel filmin yönetmeni Tülay Gökçimen, belgesel filmin ortaya çıkmasında büyük emeği olan Suriyeli muhacir hanım İman Bedir’in de katıldığı programa Nevşehir halkı yoğun ilgi gösterdi.

Şam Emevi Camii Müezzini İbrahim Sufi’nin Kuran-ı Kerim okumasıyla başlayan programda, İHH İnsani Yardım Vakfı Nevşehir Gönüllüler Koordinatörü Baki Öncel, Türkiye’nin sınır komşusu Suriye’de yaşanan insanlık dramı ve mazlumlara yönelik yürütülen yardım kampanyaları hakkında detaylı bilgiler verdi. Öncel, Nevşehir'den Suriye'deki mazlumlara yönelik yeni bir yardım kampanyasının önümüzdeki günlerde başlatılacağını kaydetti. 

Belgeselin yönetmeni Gökçimen ve Suriyeli muhacir Bedir’in kısa konuşmalarının ardından Suriye’de yaşanan insanlık dramını anlatan “Haykırış” adlı film izlendi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.