banner461
banner195

Hedef Türkiye’ye Örnek Olmak

Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi Obezite Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi Personelleri Diyetisyen Rukiye Gözde Demirel, Ebe Burçin Durmuş, Hemşire Bahar Şahin ve Şef Muharrem Taşpınar tarafından Nevşehir Merkez Cumhuriyet İlköğretim Okulunda “Sağlıklı Genç Nesiller Projesi başlatıldı.

 Hedef Türkiye’ye Örnek Olmak
05 Mayıs 2014 Pazartesi 15:09

banner143
banner134

 Hedef Türkiye’ye Örnek Olmak

NEVŞEHİR(MHA) Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser  Şubesi Obezite Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi Personelleri Diyetisyen Rukiye Gözde Demirel, Ebe Burçin Durmuş, Hemşire Bahar Şahin ve Şef Muharrem Taşpınar tarafından Nevşehir Merkez Cumhuriyet İlköğretim Okulunda “Sağlıklı Genç Nesiller Projesi başlatıldı.

Okuldan seçilen 1.C sınıfı öğrencilerinin boy kilo ölçümleri, velilerin boy kilo ölçümleri yapıldı. Öğrencilere ve velilere anketler yapıldı. Yeterli ve Dengeli Beslenme, Obezite, Fiziksel Aktivite ve Hareketli Yaşam konularında eğitim gerçekleştirildi. Velilere konu ile ilgili çeşitli broşürler verildi. Proje 4 yıl boyunca devam ettirilerek ilgili öğrenciler ve aileleri proje süresince izlenecek, yılda 1 defa tüm öğrencilerin evlerine diyetisyenimiz ve psikologumuz tarafından ziyaret gerçekleştirilerek ailelerin davranış değişiklikleri izlenecektir. Proje sonrasında öğrenci ve ailelerinin yeterli ve dengeli beslenme, obezite, fiziksel aktivite ve hareketli yaşam konularında bilinçli ve doğru davranışlar kazanmaları hedeflenmiş olup, aşırı kilolu ve obez seviyesindeki öğrenci ve aile fertlerinin normal vücut ağırlığına kavuşmaları ve sağlıklı bir yaşam sürmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca projenin il genelinde örnek olması hedeflenmektedir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.