banner461
banner195

HEM’den Önemli Duyuru

Nevşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü 2012 yılı ve sonrasında ilköğretimi ya da ortaokulu tamamlayarak veya liselerden tasdikname alarak Açık Öğretim Lisesine kaydolan öğrencilerin Zorunlu eğitim kapsamında olduklarından kayıt yenilemeleri ve sınavlara katılmalarının yasal bir zorunluluk olduğuna dikkat çekildi.

 HEM’den Önemli Duyuru
17 Şubat 2015 Salı 16:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü 2012 yılı ve sonrasında ilköğretimi ya da ortaokulu tamamlayarak veya liselerden tasdikname alarak Açık Öğretim Lisesine kaydolan öğrencilerin Zorunlu eğitim kapsamında olduklarından kayıt yenilemeleri ve sınavlara katılmalarının yasal bir zorunluluk olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada; “Kayıtları Silik ve donuk durumda olan öğrencilerimizin sistemde kayıtlı cep telefon numaralarına bir SMS gönderilerek kayıt yenileme tarihleri ile zorunlu eğitim kapsamında olanların kayıt yeniletmek zorunda oldukları hatırlatılmıştı. Ancak, Bakanlığımız Alo 147 hattı ile okulumuz telefonları ve mail adreslerine zorunlu eğitim hakkında tereddüt yaşayanların yoğun soruları gelmektedir. 2012 yılı ve sonrasında ilköğretimi / ortaokulu tamamlayarak veya liselerden tasdikname alarak Açık Öğretim Lisesine kaydolan öğrencilerimiz Zorunlu eğitim kapsamında olduklarından kayıt yenilemeleri ve sınavlara katılmaları yasal bir zorunluluktur. 2012 yılından önce ilköğretim / ortaokul mezunu olanlar ile lise öğrenimlerini tamamlayamayıp Açık Öğretim Lisesine kaydolan öğrencilerimiz zorunlu eğitim kapsamında değillerdir. Tüm öğrencilerimizin 06 Mart 2015 tarihine kadar kayıtlarını yenileterek öğrenimlerini sürdürmeleri dileğimizi bir kez daha hatırlatırız” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.