banner461
banner195

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi Nevşehir'de tanıtıldı

İHH’nın geçen yıl başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin Nevşehir'de tanıtım toplantısı yapıldı.

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi Nevşehir'de tanıtıldı
17 Ocak 2016 Pazar 16:11

banner143
banner134
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen iş birliği ile geçen sene başlatmış olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi bu dönemde de  kaldığı yerden devam ediyor.
İHH tarafından geçen sene başlatılan ‘’Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’’ projesi kapsamında İHH Nevşehir Şubesi okul müdürleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Topuzluhan Tesislerinde düzenlenen programa, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, İHH Yetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, İHH Nevşehir Şube Başkanı Baki Öncel ve okul müdürleri katıldı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider burada yaptığı konuşmada İHH’nın Dünyada önde gelen sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi olduğunu söylerken, Müslüman ülkelerinde en çok tanınan yardım kuruluşu olduğunun altını çizdi. Gizligider, ‘’ İHH Nevşehir Şubesinin düzenlemiş olduğu toplantıda sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyuz. İHH son yıllarda dünyada bulunan bütün Müslüman ülkelere yardım götüren bir kuruluş olması bizleri oldukça sevindiriyor. İHH dünyada önde gelen sivil toplum kuruluşlarından bir tanesidir. Özellikle Nevşehir’de adından sıkça söz ettiren İHH temsilcilerine yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.
AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ise İHH’nın yapmış olduğu yardımlar dünyada bulunan tüm Müslüman kardeşlerimize ulaştırılmaktadır dedi. Açıkgöz, ‘’ İnsani Yardım Vakfı Nevşehir Şubesi tarafından organize edilen toplantıda siz değerli okul müdürü arkadaşlarımız ile bir arada olmaktan son derece mutluyuz. İHH özellikler son yıllarda yapmış olduğu yardımlarla tüm dünyada adından sıkça bahsedilmektedir. İHH tarafından başlatılan Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi var projesine destek veren tüm okullarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum’’ diye konuştu.
AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk dünyada bulunan tüm yetimlere el uzatan İHH Vakfına sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ederim dedi. Göktürk, ‘’ Dünyada nerede bir yetim varsa İHH orada. Bugün de toplanma amacımız dünyada bulunan tüm yetimlere yardım eli uzatmak. Böylesine anlamlı bir toplantı düzenleyerek bizler bir araya getiren İHH Nevşehir Şubesine teşekkür ederim’’ şeklinde konuştu.
 
İHH Nevşehir Şube Başkanı Baki Öncel ise toplantıda yaptığı konuşmada İHH çalışmaları hakkında okul müdürlerine bilgiler verdi. Öncel, ‘’ İnsani Yardım Vakfı olarak Nevşehir’de son derece aktif çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ekibimiz Nevşehir’de adeta gece gündüz aralıksız çalışıyor. Son 30 yılda 11 milyon Müslüman katledilmiş. Düşünebiliyor musunuz ne acı bir tablo ile karşı karşıyayız. İHH olarak tüm dünyada bulunan Müslüman kardeşlerimize yardım elimizi uzatıyoruz. İHH’nın başlatmış olduğu ve Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürüteceğimiz Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projemize de siz değerli okul müdürlerimizin desteklerini istiyoruz’’ dedi.
İHH Yetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz ise burada yaptığı konuşmada okul müdürlerine proje hakkında bilgiler verdi. Yılmaz, ‘’Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projemizi Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen ile ortaklaşa yürütüyoruz. Nevşehir’de yapılan yardımları çok yakından takip ediyoruz. Umut ediyorum ki başlatmış olduğumuz bu projemizde de Nevşehir tüm Türkiye’ye öncülük edecektir’’ şeklinde konuştu. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.