banner461
banner195

Her Yıl Filo Yeniliyorlar Ama Engelliler İçin Bir Apart Taktırmıyorlar

Karayolları Yol ve Trafik Güvenliği Araştırma Derneği Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, her yıl otobüs filolarını yenileyen otobüs firmalarının araçlarında engellilere uygun düzenlemeler yapmamasını eleştirdi.

Her Yıl Filo Yeniliyorlar Ama Engelliler İçin Bir Apart Taktırmıyorlar
16 Aralık 2015 Çarşamba 13:42

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Karayolları Yol ve Trafik Güvenliği Araştırma Derneği Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, her yıl otobüs filolarını yenileyen otobüs firmalarının araçlarında engellilere uygun düzenlemeler yapmamasını eleştirdi.

Söz konusu düzenlemelerin firmalara ek bir maliyet değil insanlık görevi olduğunu kaydeden Karayolları Yol ve Trafik Güvenliği Araştırma Derneği Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş,

“Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de bulunan otobüs ile yolcu taşımacılığı yapan firmalarımızın ne yazık ki engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla araçlara binebilecekleri düzenlemeler yapmadığını görüyoruz. Her yıl otobüs filolarını yineleyen firmaların ek bir maliyet olarak değil insanlık görevi olarak bakmaları gereken bu durum konusunda otobüs firması işletmecilerinin daha hassas olmaları4nı bekliyoruz. Engelli vatandaşlarımız için araçlarına bir aparat taktırmamaları tamamen ticari bir beyin ile ilgili” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.