banner461
banner195

Hergün 7 Milyon Ekmek İsraf Ediliyor

Aç kalmayan ekmeğin kıymetini bilmez. Dünyanın değişik bölgelerinden her gün kaç insan açlıktan veya dengeli beslenememekten hayatını kaybediyor. Bizler mensup olduğumuz dinin emri gereği İsrafın her çeşidinden sakınmalıyız.

Hergün 7 Milyon Ekmek İsraf Ediliyor
12 Mart 2013 Salı 11:49

banner143
banner134

 Ülke genelinde Ekmek İsrafını Önlemek Üzere başlatılan Kampanyaya Müftülüğümüzden Tam Destek geldi.

 

           Aç kalmayan ekmeğin kıymetini bilmez. Dünyanın değişik bölgelerinden her gün kaç insan açlıktan veya dengeli beslenememekten hayatını kaybediyor. Bizler mensup olduğumuz dinin emri gereği İsrafın her çeşidinden sakınmalıyız. Özellikle günümüzde en temel gıda maddesi olarak kabul edilen ekmeğe gereken kıymeti vermeli ve asla çöpe atmamalıyız. Şükredilen nimetin hem artacağı ve hem de devamlılığının sağlanacağı Ahir zaman Peygamberi Hz. Muhammed Mustafa sav. Tarafından bizlere bildirilmiştir. Kur’an-I Kerim de ise:

            “Yiyiniz içiniz; fakat israf etmeyiniz! Çünkü Allah israf edenleri sevmez.” (A'râf Suresi 7/31) buyrulmaktadır.

            Her işimizde orta yolu tutmak dünya ve ahiret huzurumuzun temel anahtarıdır. Zamanı, serveti, sağlığı ve özellikler ekmeği israf etmekten kaçınalım. Ülkemizde ekmek israfında ki rakamlar çok büyük boyutlardadır. Yılda üretilen ekmeğin 2.1 milyarı çöpe atılmakta bu miktarın parasal değeri 1.5 milyar tl yi bulmaktadır. Bu para ile kaç tane okul, hastane ve kaç km yol yapılacağını bir düşünelim. Yıllık ekmek tasarrufundan sağlanan gelirle ülkemizin daha gelişmiş bir ülke olacağını asla unutmayalım.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.