banner461
banner195

Hizmet İçi Eğitimler İçin Başvurular 04 Ocak’ta Sona Erecek

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, tüm eğitimcilerin başvuruda bulunabilecekleri hizmet için eğitim faaliyetleri ile bilinçli internet kullanımı eğitimlerine başvuruların 04 Ocak 2016 tarihinde sona ereceği bildirildi.

Hizmet İçi Eğitimler İçin Başvurular 04 Ocak’ta Sona Erecek
31 Aralık 2015 Perşembe 14:01

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, tüm eğitimcilerin başvuruda bulunabilecekleri hizmet için eğitim faaliyetleri ile bilinçli internet kullanımı eğitimlerine başvuruların 04 Ocak 2016 tarihinde sona ereceği bildirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada; “2016 Yılı hizmet içi eğitim faaliyetleri yayınlanmış olup mebbis modülü üzerinden başvuruya açılmıştır. Bu faaliyet içerisinde yer alan Etkileşimli Sınıf Yönetimi Eğitimi” İl Koordinatörleri, Fatih Projesi Eğitmenleri ve Bilişim Teknolojileri Rehberliği görevini yürüten öğretmenler ( Şu an görevde olan ve ikinci dönem görev talep edecekler) için ayrılmıştır. Eğitim uzaktan eğitim faaliyeti olup içerisinde; Eğitimde Teknoloji kullanımı, EBA Ders ve EBA V Sınıf eğitimleri bulunmaktadır. Daha önce yüz yüze ESY eğitici eğitimini tamamlamış olan eğitmenlerimiz dahil olmak üzere, il koordinatörleri, eğitmenler ve BT rehberlik görevi yürüten tüm öğretmenlerin başvurması önem arz etmektedir. Son başvuru tarihi 04 Ocak 2016’dır. Bu eğitimin kontenjanı 5 bin kişidir. Yine Aynı şekilde Bilinçli Güvenli İnternet Kullanımı eğitimi de başvuruya açık olup bu eğitimin de son başvuru tarihi 04 Ocak 2016’dır. Bu eğitimler 1. faz okullarda görev yapan öğretmenler öncelikli olmak üzere tüm öğretmenlere açıktır. Bu eğitim de bir uzaktan eğitim faaliyeti olup kontenjanı 10.000 kişidir. Her iki eğitim de uzaktan eğitim faaliyeti olup başlama tarihi 18 Ocak 2016’dır. Genel olarak uzaktan eğitimlerle ilgili ayrıca bilgilendirme yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.