banner461
banner195

HSYK'dan yeni kararname ; 888 Hakim ve Savcının görev yeri değiştirildi.

HSY'nın yeni kararnamesine göre 888 Hakim ve Savcının görev yeri değiştirildi.

HSYK'dan yeni kararname ; 888 Hakim ve Savcının görev yeri değiştirildi.
15 Ocak 2015 Perşembe 20:17

banner143
banner134
 Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu'nun yeni kararnamesi kurumun resmi internet sitesinden açıklandı. 784 adli, 104 idari olmak üzere; 888 hakim ve savcı atandı. Önemli soruşturmaları yürüten çok sayıda hakim ve savcının görev yerleri değiştirildi.
Kararname ile Hrant Dink davası hakimi Rüstem Eryılmaz rutbe düşürülerek Şanlıurfa hakimliğine ve Balyoz davası hakimi Ömer Diken de yine rütbe düşürülerek Uşak hakimliğine atandı. İki isim de İstanbul dışı göreve gönderildi.
Cemaate yakın bir isim olduğu öne sürülen Hsyk bağımsız adaylarından Yeşim Sayıldı ve eşi Selami Sayıldı da İstanbul dışına atandı.
74 İLDE DEĞİŞİM

Uşak, Manisa,Aksaray, Sakarya, Kütahya, Düzce, Kırşehir, Yalova, Tokat, Sinop, Kırklareli,Kars, Muş, Ağrı, Gümüşhane gibi illerin de başsavcıları değişti.
Toplamda 74 il ve ilçenin Başsavcısı değişti. Başsavcıların büyük çoğunluğu tenzili rütbe alarak düz savcı oldu.
ANKARA BAŞSAVCISI DEĞİŞTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Bekir Raif Aldemir, İzmir Savcılığı'na atandı. Manisa Başsavcısı Durdu Kavak, Uşak Savcılığı'na atandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na Fehmi Tosun atandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili görevini yürüten Harun Kodalak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na getirildi.

ADLİ YARGIDA GÖREV YERİ DEĞİŞEN HAKİM VE SAVCILAR...

İDARİ YARGIDA GÖREV YERİ DEĞİŞEN HAKİM VE SAVCILAR...

 


Kaynak : Haber7
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.