banner461
banner195

Hünkar Siyasete Alet edildi

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur Başbakan Erdoğan'ın dün açıkladığı " Demokrasi Paketi " ile ilgili bugün şube binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Hünkar Siyasete Alet edildi
01 Ekim 2013 Salı 19:24

banner143
banner134

 Aziz Milletimiz , Değerli Nevşehir Halkı , Değerli Basın Mensupları

Yaklaşık on yıldır bu ülkeyi yönetenler, reform, devletin menfaati, insan hakları, özgürlük, hakça bölüşme adına onlarca başlığı arkasına  aldığı muazzam basın desteği , konu mankenleri, sermaye ve çok uluslu şirketler  ile bir bir gerçekleştirerek bugünlere gelmiştir.

Dün itibari ile Sayın Başbakan “ Demokrasi Paketi “ altında on sekiz başlık açıklamış ve çok dikkat çeken husus ise İlk alkışların    ABD ve  Avrupa birliğinden gelmesi olmuştur.

Paketin içeriğine baktığımızda başta baş örtüsü olmak üzere bir –iki olumlu  maddeler paketin  arasına  serpiştirilmiş olarak gözükse de  paketin genel içeriği ile ilgili halkımızın  dikkatini  dağıtmak olarak ince bir taktik uygulanmıştır.

Sayın Başbakan başta ilkokullarımızda okunan öğrenci Andımızın kaldırılması olmak üzere , Alfabemize x, w, g harflerinin girmesini, Özel eğitim kurumlarında  Kürtçe eğitimin başlatılması  gibi Aziz Milletimizin asla kabul edemeyeceği üst kimliğimiz olan “ Türklük”  direkt olarak hedef alındığı bir paket açıklamıştır.

Diğer taraftan paketteki maddelere baktığımızda paketin içeriğine uzun bir zamandır müdahil olan mihraklara “ ACELE ETMEYİN “  devamı gelecek mesajı verilirken , 11 yıldır bir türlü çözmek istemediği Baş Örtüsü Mağdurlarının taleplerini de  bölücülerin talepleri ile eş tutarak  yıllardan sonra , tarihin asla affetmeyeceği Demokrasi paketinin içinde çözüme götürmesi de manidar olarak görülmüştür.

Diğer taraftan  yıllarca Nevşehir’ imizin adını taşıyan bir Üniversitemiz olsun diye Nevşehir Halkı mücadele etmiş , Binalaşmaya başladığı yıllardan itibaren  başta Devlet Memurlarımız , Esnafımız , Hayırseverlerimiz gücünce yardım yapmış ve Ülkemizde en son kurulması düşünülen İller arasında yer alırken ki çoğu doğu illeri idi.AKP İktidarının beşinci yılında ancak resmi hüviyet kazanmış ve Nevşehir Üniversitesi kurulmuştur.

Kısacası kendi imkanları ile bugünlere gelen eli mahkum Nevşehir Üniversitesini kurmak zorunda kalan AKP Hükümeti Nevşehir Üniversitesinin ismini siyasi hedefleri uğruna değiştirme kararı  paketle birlikte vermiştir.

Her başlıkta ileri demokrasi diyen iktidar, Nevşehir Üniversitesinin ismini değiştirmeyi düşünmeden önce Nevşehir Halkının, Üniversiteye ciddi katkılar yapmış hayırseverlerin   onayını, görüşünü almamış ve kararını açıklamıştır.

Anadolu’nun Türkleşmesi ve İslamlaşmasında çok büyük emekleri olan , başta Nevşehir Halkı olmak üzere Ülke insanımız Hünkar Hacıbektaş-ı Veli olarak gönlünde İslami tahtı  olan ,  Alevîliğin fikrî kök olarak uzandığı Pîr-i Türkistan Ahmed-i Yesevî’nin Türk halk İslâm’ı anlayışında  görev alan İslam velisinin  altı yıldan sonra Nevşehir üniversitesine adının verilmesini  doğal olarak  samimi bulmamakla beraber , İslam Velisi üzerinden boyutlarının nereye kadar  uzanacağı tartışmaları ve kutuplaşmaları yaratacaktır.

 

Diğer taraftan  Nevşehir Üniversitesinin isminin değişmesinin kesinleşmesi halinde  Ülke ve dünya Ülkeleri nezdinde tanıtımları başta olmak üzere kurumsal yapısı tepetaklak olmakla birlikte  ve bize göre de üç beş yıl geriye götürecek bir iklim yaratılmak istenmektedir.

Türk Eğitim-Sen olarak,  Hacıbektaş- ı Veli hazretlerinin bir Üniversiteye isminin verilmesine ihtiyacı olmaması ile birlikte  İslam velisinin  siyasete alet edilmesini KINIYORUZ.

Hacıbektaş- ı Veli üniversitesi olması halinde, AKP hükümetinden İslam velisinin  felsefesine  uygun zeminleri  seferber etmesi ve yaratmasını da NEVŞEHİR halkı ve ülke insanlarımızla paylaşmasını bekleriz.

Sonuç olarak Andımızı kaldıran , Türklüğümüzü hedef alan , terör örgütünün taleplerini Baş örtüsü ile sıvayan ,  Hacıbektaş Veli hazretlerini siyasete alet eden çarpık anlayışı Kınıyor ve Protesto ediyoruz.

 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

YÜCE YARATAN BİZİMLE OLSUN

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
VATANDAŞ - 5 yıl önce
mustafa bey ağzina sağlik çok güzel dile getirmişsin bizlerin sesi oldun senden allah razi olsun ne mutlu türküm diyene
Avatar
eğitimci - 5 yıl önce
aziz milletimizin asla kabul edemeyeceği demiş herkes kendi adına konuşup fikir beyan etsin.millet adına konuşmak kimsenin haddine değil.bence kendisi siyasete atılsında aziz milletin ne düşündüğünü görsün.