banner461
banner195

Ihlara Vadisi, Aksaray’ın mı? Nevşehir’in mi Tartışması

Aksaray medyası Ihlara Vadisi kimin sorusuyla tartışma başlattı...İşte Aksaray Yerel medyasında konuya ilişkin başlatılan tartışmanın Aksaray basınına yansıyan boyutu...

Ihlara Vadisi, Aksaray’ın mı? Nevşehir’in mi Tartışması
28 Şubat 2014 Cuma 11:55

banner143
banner134

 Skandal! Ihlara Vadisi, Aksaray’ın mı? Nevşehir’in mi?
Aksaray’ın tanıtımında büyük sıkıntılar yaşandığı bilinen bir gerçekken, bu sıkıntıya bir yenisi daha resmi olarak eklendi.

Milli Eğitim Bakanlığının bastırdığı ilkokul ikinci sınıfında bir ders kitabında Ihlara vadisinden Nevşehir’in ilçesinin adının yazılması kafaları karıştırdı. Resmi hataya tepki gösteren vatandaşlardan birisi olan Bahçeli mahallesi muhtar adayı olan Ramazan Yılmaz soluğu o öfkeyle mahkemede aldı.

Muhtar adayı Yılmaz “Bu devirde hadi cahil bir vatandaş bu hatayı yapsa neyse deyip geçeceğiz de devletin kitabında böylesine bizim açımızdan büyük hata yapılınca öfkelenmemek elde olmuyor. Bu duruma dayanamadım. Bende durumu mahkemeye taşıdım… İstanbul -Aksaray, Konya -Aksaray, Niğde -Aksaray derken birde Ihlara vadisinin resmi yanlışlıkla tüm Türkiye’ye Nevşehir’in vadisi imiş gibi gösterilmesi bardağı taşıran son damla oldu. Yetkililerden bu hatayı bir an önce düzeltmelerini bekliyoruz. Aksaraylı yetkililerden de ulusal düzeyde Aksaray’ın daha etkin il olarak akılda kalıcı, tanıtılmasını özellikle de turistik yerlerimizin ulusal baz da tanıtılmasını istiyorum “ .


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Foto Furkan - 4 yıl önce
nevşehirin'dir ora öle kalacak ihlara vadisi nevşehire aittir kaç yıllardan beri surda 4 sene önce gelişmeye başladınız bi yerleriniz tavan etmiş bende seni mahkemeye veririm o zmn şehir kötülemeden bide öfkenlen'miş nevşehire bak sen .d.d pkala 50 mekan belli beklerim kardes bide yanımda öfkelen bakim ;)