banner461
banner195

İkinci Kat Betonu da Atıldı

Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi'ne ait eski Devlet Hastanesi'nin bulunduğu alana yeni belediye hizmet binası ve ticaret kompleksi yapımına ilişkin çalışma çok büyük bir hızla devam ediyor.

İkinci Kat Betonu da Atıldı
15 Kasım 2013 Cuma 00:24

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi'ne ait eski Devlet Hastanesi'nin bulunduğu alana yeni belediye hizmet binası ve ticaret kompleksi yapımına ilişkin çalışma çok büyük bir hızla devam ediyor.

Yaklaşık 35 milyon liralık bir harcama ile 1,5 yıl içerisinde tamamlanması hedeflenen belediye hizmet binası ve ticaret kompleksinin, kapalı inşaat alanı ise 51 bin 486 metrekare olarak belirlendi.

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi çerçevesinde 350-500 araçlık iki katlı otopark, 2 katlı alış veriş merkezi ve toplamda 105 iş yerinin yapılması öngörülüyor.

12 katlı olarak yapılacak olan Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinde, meydan kısmında ise sosyal etkinlikler için amfi tiyatro bölümü oluşturulacak. Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de yine çeşitli etkinlikler yapılabilecek.

Hafriyat çalışmaları nedeniyle hedeflenen sürenin biraz gerisinde kaldığı belirtilen belediye hizmet binasının yapımında ikinci kat betonu da geçtiğimiz gün atıldı. Çalışmaların gece geç saatlere kadar sürdüğü ve sabahın erken saatlerinden itibaren de başladığı dikkatleri çekmeye devam ediyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Tahirhoca - 5 yıl önce
hasanefendi. bu projeye çok büyük önem veriyorda. şu kaleyi harabe bıraktı. ilk önce yarım bıraktığı yeri bi bitirsede bu kompleks sonra yapılsa olmazmı! sana çok kızıyorum hasan efendi çok !!! şehrim tüm düzenin bozdun doğal görüntüsünü yapısını bozdun. olmaz olsun senin projen
Avatar
özkan ahmet - 5 yıl önce
nevşehirin tom ortasına devasa bina yapıyor peki yollarbu binanın trafigini kaldıracakmı şimdiden trafik tıkanıyor normal akp mantığı yani rant işi.orası yeşil alan ve otapark olsaydı daha iyi olurdu . bu bina nevşehir dışina yapıla bilırdi.