banner461
banner195

İnanılmaz ama gerçek: “ Karnından Tam 52 Adet Solucan Çıkarıldı!“

Karın ağrısı şikâyetiyle doktora başvuran daha 5 yaşındaki bir kız çocuğunun bağırsaklarından uzunlukları 10 ile 27 santim arasında değişen 52 adet bağırsak solucanı çıkarıldı.

İnanılmaz ama gerçek: “ Karnından Tam 52 Adet Solucan Çıkarıldı!“
20 Ocak 2016 Çarşamba 18:35

banner143
banner134
Olay, Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı bir köyde ikamet eden Askay ailesi, önceki gün şiddetli karın ağrısı şikayeti bulunan 5 yaşındaki kız çocuklarını Tatvan Devlet Hastanesi'ne getirerek, Çocuk Cerrahisi'nde muayene ettirdi.

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Topaloğlu tarafından yapılan tetkikleri yapılan kız çocuğunun bağırsaklarında tıkanıklık tespit edildi. Aileye konuyla ilgili bilgi verildikten sonra çocuk hastanede ameliyata alınmaya karar verildi. Yapılan ve başarılı geçen ameliyat sonucunda 5 yaşındaki Güldanur Askay’ın bağırsaklarından, uzunlukları 10 ile 27 santim arasında değişen 52 adet bağırsak solucanı çıkarıldı.

 

Yaptığı başarılı ameliyatın ardından Hastane Başhekimi Yaşar Akay ile birlikte hastanede yatan hastayı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Topaloğlu, hastanın durumunun iyiye gittiğini söyledi. Yapılan ameliyatta karın ağrısı şikayetiyle gelen hastanın bağırsaklarının solucanlarla dolu olduğunu gördüklerini ve şok olduklarını ifade eden Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Topaloğlu, başarılı geçen ameliyat sonucunda hastanın bağırsaklarından 52 adet solucan çıkarıldığını kaydetti.

 

Hastanın sağlıklı bir şekilde takibinin devam ettiğini belirten Topaloğlu, 5 yaşındaki çocuğun karnından çıkan solucanların 10 ile 27 santimetre uzunluğunda olduğunu ifade etti. 

Kar360


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.