banner461
banner195

İş-Kur Nevşehir'de 700 İşyeri Ziyaret Edilecek

Çalışma ve İş Kur Nevşehir İl Müdürlüğü ilimiz genelinde istatistiki çalışma başlattı. Çalışma kapsamında 700 işyeri ziyaret edilecek.

İş-Kur Nevşehir'de  700 İşyeri Ziyaret Edilecek
27 Mayıs 2013 Pazartesi 09:26

banner143
banner134

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, ilimizde görev yapan 13 iş danışmanı ile birlikte 700 işyerini ziyaret edeceklerini, bu işyerleri ile ilgili istatistiki bilgilerin toparlanarak önümüzdeki günlerde bir yayın halinde kamuoyuna da bilgi verileceğini söyledi.

İş gücü piyasasındaki son durumun yanı sıra, bu işyeri işletmecilerinin Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğünden beklentilerinin de istatistiki çalışma da ele alınacağını kaydeden Temel, “Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğümüz bünyesinde şu an da 14 iş danışmanı kadromuz mevcut ve bunlardan 13’ü görevlerine başlamış durumdalar. İlk etapta iş arayanlar üzerinden bir çalışma yaptırdık. Öncelikle kadın, özürlü ve iş bulmakta ciddi sorunlar yaşayanları bu arkadaşlarımıza dağıttık. 2013 Yılı iş gücü piyasası araştırmaları için genel müdürlüğümüz aracılığıyla Nevşehir’de de bir çalışma başlattık. İş danışmanlarımızı bir yandan da bu çalışmaya yönlendiriyoruz. 700 iş yerine gideceğiz. Bu işyerlerindeki bilgileri toparlayıp yayın olarak yayınlayacağız. İş gücü piyasasındaki son durum ne, iş arayanların bizlerden beklentileri neler gibi konuları istatistiki bir şekilde ortaya koyacağız” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.