banner461
banner195

İşçi Partisinin Nevşehir Broşür Davası Gün Attı

Nevşehir il merkezinde bir Vatandaşın aracının önüne takılan parti broşürü İşçi Partisi İl Başkanı ve 2 yöneticiyi mahkemelik etti.

İşçi Partisinin Nevşehir Broşür Davası Gün Attı
27 Ekim 2014 Pazartesi 17:38

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il merkezinde bir Vatandaşın aracının önüne takılan parti broşürü İşçi Partisi İl Başkanı ve 2 yöneticiyi mahkemelik etti.

30 Mart Yerel Seçimleri esnasında 2000 Evler Mahallesinde bir Vatandaşın aracının camına Partili gençler tarafından takılan parti broşürü İşçi Partisi İl Başkanı Prof. Dr. Meliha Atalay ve 2 Parti yöneticisini mahkemelik etti.

Durumu seçimden sonra ellerine ulaşan Mahkeme celbi ile öğrenen İl Başkanı Atalay ve 2 Parti yöneticisi söz konusu suç duyurusu hakkında parti genel merkezinden yardım istedi. İşçi Partisi Genel Merkezi hukuk bürosuna iletilen konuyla ilgili ilk mahkeme geçtiğimiz günlerde yapıldı. Ancak mahkeme 2 ay sonraya gün attı.

Söz konusu parti broşüründe İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklamalarının yer almasının yanında Türk Bayrağının siyasi malzeme olarak kullanıldığına yönelik bir suç unsurunun oluştuğu ifade ediliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.