banner461
banner195

İŞKUR,Nevşehir de Danışmanlık Faaliyetlerini Hızlandırdı

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde İş Ve Meslek Danışmanı sayısının 13’ e yükselmesi ile birlikte atanan İş ve Meslek Danışmanları İŞKUR’a gelen vatandaşlarla birebir ilgilenerek vatandaşı uygun iş veya mesleğe yönlendirme yapma faaliyetlerini hızlandırdılar.

İŞKUR,Nevşehir de  Danışmanlık Faaliyetlerini Hızlandırdı
10 Nisan 2013 Çarşamba 15:02

banner143
banner134

 Aynı zamanda dönüşümlü olarak okul ziyaretlerine çıkarak ortaokul ve lise öğrencilerine doğru meslek seçimi ile ilgili bilgilendirme sunumu yapmaya başladılar.

Ayrıca muhtelif zamanlarda halkın yoğun olduğu yerlere veya üniversite gibi öğrencilerin çok bulunduğu mekânlara stant açarak bilgi broşürleri dağıtmakta, İş Ve Meslek Danışmanlığı yaparak İşsizlere ve eleman arayan işverenlere yönelik hizmetlerden, İşsizlik Sigortası ve genel olarak İŞKUR hakkında sorulara cevap vermektedirler.

Son olarak ise Nevşehir Üniversitesine stant açıp öğrencilerin sorularını cevaplayan İş ve Meslek Danışmanları, Derinkuyu Çok Programlı Lisede de 3. ve lise 4. Sınıf öğrencilerine yönelik uygun meslek seçimi ve üniversite bölümleri ile ilgili sunum yaptılar. İl Müdürü İlhan TEMEL, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Cem KURU ve Şef Yılmaz ERDEN’in de katıldığı sunumda öğrenciler üniversite ve kariyer yolunda merak ettikleri sorulara cevap buldular.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.