banner461
banner195

İstanbul'da Yaşayan Nevşehirli Bürokrat ve İşadamları Tarafından Dernek Kuruldu

İstanbul’da yaşayan Nevşehirli bürokrat ve iş adamları örgütlenerek Nevşehirli Bürokratlar ve İşadamları Derneği (NEVBİAD)’ı kurdu.

İstanbul'da Yaşayan Nevşehirli Bürokrat ve İşadamları Tarafından Dernek Kuruldu
23 Ekim 2014 Perşembe 13:18

banner143
banner134
İstanbul’da yaşayan Nevşehirli 50 bürokrat ve işadamının yer aldığı derneğin başkanlığına Kasım ayında yapılacak olan genel kurula kadar, İstanbul Vali Yardımcısı iken 3 hafta önce Başakşehir Kaymakamlığına atanan Nevşehirli değerli hemşehrimizKazım Tekin getirildi.

Derneğin 
yönetim kurulu üyeliklerine ise M. Alphan Namlı, Bülent Yıldırım, Seçkin Çekirdekçi, Oğuz Türkkan ve Yaşar Köybaşı ise getirildiler.

Kuruluşunun ardından faaliyetlerine başlayan dernek yönetimi kurulu, derneğin üyeleri ile bir araya gelerek boğaz turu düzenlendi. Burada fikir alış verişinde bulunan dernek yöneticileri ve üyeleri önümüzdeki dönemde yapacakları çalışmaları belirledi.
Dernek Başkanı Kazım Tekin, İstanbul’da bulunan diğer derneklere herhangi bir alternatif olmadıklarını, onları dışlamadan, hissedilen bir boşluğu doldurmak üzere bu derneği kurduklarını belirtti.


Derneğin asıl amacının, İstanbul’da bulunan bürokrat ve işadamı Nevşehirliler arasında dayanışmayı, işbirliğini ve hemşerilik duygusunu artırmak olduğunu belirten Tekin, ayrıca dernek yönetimi olarak Nevşehir Valisi, Milletvekilleri, Rektör, Kaymakamlar ve Belediye Başkanları ile de iyi ilişkiler kurup Nevşehir’e katkı sağlamanın en önemli hedefleri olduğunu vurguladı.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.