banner461
banner195

İşte 400 vekil gerçeği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayında yapmış olduğu '400 vekil' açıklamasını çarpıtarak yayınlayan Doğan Grubu'na ait Hürriyet Gazetesi, söz konusu demeci Dağlıca'daki saldırıya cevap olarak verilmiş gibi sundu.

07 Eylül 2015 Pazartesi 11:17

banner143
banner134
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayında yapmış olduğu '400 vekil' açıklamasını çarpıtarak yayınlayan Doğan Grubu'na ait Hürriyet Gazetesi, söz konusu demeci Dağlıca'daki saldırıya cevap olarak verilmiş gibi sundu.

Erdoğan, söz konusu yalan habere yine canlı yayında açıklık getirerek, "Bizim 400 milletvekili dediğimiz olay; yeni Türkiye'nin yeni anayasanın süratle oluşturulmasına yöneliktir. Onlar da bu tür olumsuzlukları minimize edecek imkanları verebilecek bir adımdır. Ama tabii bunlar bunun farkında değil, 'Acaba burayı nasıl manipüle ederiz?' dertleri gayretleri budur." dedi.


Zaman muhabiri bile gazetesine isyan etti!

Zaman gazetesi muhabiri Tuğba Mezararkalı, Hürriyet ve Zaman’ın Dağlıca haberlerine tepki gösterdi.


Türkiye Dağlıca'da yapılan terör saldırıları ile sarsılırken Hürriyet ve Zaman gazeteleri provokasyon yapmaktan geri durmadı. 


Zaman gazetesi muhabiri Tuğba Mezararkalı, gazetesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan haberine sert tepki gösterdi. Hürriyet ve Zaman'ın Erdoğan'ın Dağlıca açıklamalarına dayandırarak verdiği, "400 vekil alsaydık, durum daha farklı olurdu" başlıklı yalan haberiyle ilgili, konuşmayı defalarca izlediğini ifade eden Mezararkalı, o açıklamaların Dağlıca ile ilgili olmadığını, Erdoğan nefretinin gözleri kör ettiğini söyledi.
 
KONUŞMAYI TEKRAR TEKRAR DİNLEDİM...
 
Tuğba Mezararkalı, kendi gazetesini yalanladı! Twitter adresinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın A Haber ve ATV'nin ortak yayınındaki Dağlıca açıklamalarının çarpıtıldığını yazan Mezerarkalı, konuşmayı defalarca izlediğini söyledi. Mezararkalı, Erdoğan'ın o sözlerinin de Dağlıca ile ilgili olmadığını yazdı.

İşte böylesine Milletçe içimizin kan ağladığı bir dönemde dahi ortalığı bulandırmak isteyenlere karşı tüm Ülke olarak O Mübarek Türk Bayrağının altında toplanarak tek yürek olmamız gerektiği bir dönemde birileri hala oyun peşinde...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.