banner461
banner195

İstihdamın Aktörleri Genç İstihdamı İçin Buluşuyor

Ülkemizde gençliğe yönelik politikalara yön veren aktörler; Avrupa ülkelerindeki uzmanlarla bir araya gelerek, eğitim ve istihdamda yer almayan gençlere yönelik alınması gereken tedbirleri masaya yatıracak.

İstihdamın Aktörleri Genç İstihdamı İçin Buluşuyor
14 Şubat 2017 Salı 17:09

banner143
banner134
Avrupa Komisyonu Genişleme Genel Müdürlüğü Teknik Destek ve Bilgi Değişimi Mekanizması (TAIEX) kapsamında ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirilecek “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Gençlere (NEET) Yönelik Uyum ve Aktivasyon Politikaları” konulu çalıştay ülkemizin gençlik politikalarını yönlendiren aktörler ile Avrupa ülkelerinden yabancı uzmanları bir araya getirecek.
15-16 Şubat tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek çalıştaya Genel Müdür Vekilimiz Mehmet Ali Özkan ve İŞKUR temsilcilerinin yanı sıra Almanya, Polonya, İspanya, Romanya ve Finlandiya’dan gelen yabancı uzmanlar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, AB Delegasyonu, TÜİK, TOBB, SETAV, TEPAV, Gazi Üniversitesi, ILO, KOSGEB, YÖK, TİSK, TÜRK-İŞ, TESK ve HAK-İŞ, temsilcileri dekatılacak.
İki gün sürecek çalıştay kapsamında “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Gençlere (NEET)” yönelik Avrupa Birliği’ndeki iyi uygulamaların ve tecrübelerin paylaşılarak karşılıklı kapasite gelişim sürecinin desteklenmesi hedefleniyor. Ayrıca genç istihdamının artırılması için ulusal politikaların ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesi de amaçlanıyor.
 
Yer: Holiday Inn Ankara,
Saat: 09:15
İrtibat Numarası: 0312 216 32 20

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.