banner461
banner195

Jandarma Teşkilatının 176. Kuruluş Yıl Dönümü Nevşehir'de Kutlandı

Jandarma'nın 176'ncı kuruluş yıl dönümü, Nevşehir JAKEM Komutanlığı'nda da kutlandı.

Jandarma Teşkilatının 176. Kuruluş Yıl Dönümü Nevşehir'de Kutlandı
15 Haziran 2015 Pazartesi 23:00

banner143
Nevşehir'de Jandarma Teşkilatının 176. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı
İlgili Galeriye Git
banner134

Jandarma Genel Komutanlığı'nın 176'ncı kuruluş yıl dönümü, Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı'nda da kutlandı. Kutlamada, komutanlık bünyesinde eğitilen at ve köpekler gösteri yaptı.

Kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, sabah saatlerinde havalanan balonlara 'Jandarma Halk El Ele Daha Nice 176 Yıllara', '176 yıllık şanlı mazisiyle jandarma halkının hizmetinde' yazılı afişler asıldı. JAKEM'de düzenlenen törene, Vali Vekili Vural DEMİRTAŞ, AK Parti Milletvekilleri Mustafa AÇIKGÖZ, Murat GÖKTÜRK, MHP Milletvekili Mehmet VAROL, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin ALKAYA, Belediye Başkanı Hasan ÜNVER, Emniyet Müdürü Metin KALAYOĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Adnan TOSUN, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Şemseddin ÇETİN, daire müdürleri, jandarma personeli, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin ALKAYA, "Jandarma üstün vazife anlayışı ile halkımızın takdirini kazanmıştır. Jandarma teşkilatı olarak her zaman ve her yerde, kanunları esas almakta ve her türlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içerisinde bulmaktadır. " dedi.


Daha sonra JAKEM bünyesinde eğitilen at ve köpeklerin gösterisi ilgi ile izlendi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.