banner461
banner195

Japon Turistin Cinayet Zanlısı Tutuklandı

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı Göreme Zem vadisinde iki Japon turiste yapılan saldırı konusunda yazılı bir açıklama gerçekleştirdi...

Japon Turistin Cinayet Zanlısı Tutuklandı
11 Eylül 2013 Çarşamba 20:49

banner143
banner134

 Japon turistlere yönelik saldırı ile ilgili yeni gelişme

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Yapılan soruşturmada elde edilen delil ve bulgulara göre Japon vatandaşlarından Mai Kurkiharac kesici alet kullanılmak suretiyle öldürülerek cinsel saldırıya maruz bırakılmış. Hosie Teramatsu’ya ise cinsel saldırıda bulunarak öldürmeye teşebbüs edilmiştir.

Yukarıda anlatılan eylemlerin karşılığı olan ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, bir suçu gizlemek veya yakalanmamak amacıyla öldürmek, nitelikli cinsel saldırı, cebir veya şiddet kullanarak kişileri hürriyetinden yoksun bırakmak’ suçlarının fail veya faillerinin elde edilmesi amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda saldırıyı yaptığı konusunda hakkında yeterli şüpheler elde edilen M.V.D. isimli şahıs, 10.09.2013 tarihinde saat 13.00’de yakalanarak gözaltına alınmıştır. 11.09.2013 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza çıkarılan M.V.D.’nin ifadesi alınmıştır.

Şüpheli, ifadesinin alınmasının ardından dosyada elde edilen deliller kapsamında tutuklanması talebi ile Nevşehir Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmiştir. Şüpheli M.V.D.’nin Nevşehir Sulh Ceza Mahkemesi tarafından yapılan sorgulamasının ardından şüpheli hakkında kuvvetli suç şüphesinin varlığı, delillerin halen toplanmakta olması, şüphelinin kaçma veya delilleri gizlemesi yönünde mahkemece şüphe uyanması ve tutuklanmaya sevk edilen, yukarıda yazılı suçların Cmk 100. maddesinde sayılan suçlardan olması, yasalarda öngörülen ceza miktarları göz önünde bulundurularak tutuklanmasına karar verilmiştir. Ülkemize turist olarak gelen Japon vatandaşı Mai Kurkiharac’ın öldürülmesi sebebiyle tüm Japon halkına baş sağlığı dileklerimizi sunarız” denildi.

Nevşehir Emniyet Güvenlik güçleri ve Nevşehir Jandarması başta çevre turizm tesislerindeki MOBESE kayıtlarını incelediler ve çok seri bir şekilde başarılı çalışmaları sonucunda çok kısa sürede Biri yaralı biri ölümle sonuçlanan tecavüz cinayet ve saldırı olayıyla ilgili Ürgüp nüfusuna kayıtlı M.V.d isimli şahsı yakalayarak önce yaralı olarak tedavi gören Japon turistle yüzleştirilmiş sonrasında henüz şoku üzerinden atamayan ve konuşamayan japon turist tarafından zanlıyı tesbit etmişti.

Gözaltına alınan M.V.D Adiyeye sorgusu sonunda tutuklanarak ceza evine gönderilirken Ailesi ve yakınlarınca adli süreci takip eden medya mensuplarına sözlü acizde bulundular.

Adli süreci Japon Gazetecilerde büyük bir ilgiyle takip ettiler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Tunar Çalışkan - 5 yıl önce
ailesi onunla gurur duyuyor olmalı, yoksa niye saldırsınlar ki ?
Avatar
zafer - 5 yıl önce
su hayfanin ismini cismin aciklayinda bütün nevsehirli bilsin birde utanmadan ailesi asagilik herifi sahipleniyor