banner461
banner195

Japonya'dan 50 Gazeteci Nevşehir'de

Göreme'de uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralanan ve hastanede tedavisi süren Japon turist Hoshie Teramatsu'nun ailesi Nevşehir'e geldi.Yine Saldırının ardından Nevşehir'e gelen yaklaşık 50 Japon gazeteci gelişmeleri ülkelerindeki medya kuruluşlarına aktarıyor

Japonya'dan 50 Gazeteci Nevşehir'de
11 Eylül 2013 Çarşamba 12:36

banner143
banner134

Göreme'de uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralanan ve hastanede tedavisi süren Japon turist Hoshie Teramatsu'nun ailesi Nevşehir'e geldi.

Teramatsu'nun isimleri açıklanmayan anne ve babası ile üniversiteden 2 hocasını, Kapadokya Havalimanı'nda Nevşehir Vali Yardımcısı Nurettin Ateş karşıladı.

Ateş ile birlikte kızlarının tedavi gördüğü Nevşehir Devlet Hastanesine gelen aile, basın mensuplarının görüntü almaması için morg girişinden içeri alındı.

Tedavisi yoğun bakımda süren Teramatsu'nun sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. 

Japon gazeteciler hastane önünden canlı yayın yapıyor

Öte yandan, saldırının ardından Nevşehir'e Japonya'dan yaklaşık 50 gazeteci geldi.

Teramatsu'nun ailesini görüntüleyebilmek için Türk gazetecilerle birlikte hastane önünde bekleyen Japon gazeteciler, Türkiye'den kiraladıkları canlı yayın araçlarıyla görev yaptıkları televizyonlara bağlantı yaparak gelişmeler hakkında bilgi veriyorlar.

Japon gazeteciler, Nevşehir Devlet Hastanesinin yanı sıra Göreme beldesi ve Nevşehir Valiliği önünden de canlı yayın yapıyorlar.

 Nevşehir'in Göreme beldesi Zemi Vadisi'nde yürüyüş yapan Japon turistler Mai Kurkiharac ile Hoshie Teramatsu, önceki gün öğleden sonra, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerin bıçaklı saldırısına uğramış, Kurkiharac'i hayatını kaybetmiş, Teramatsu ise yaralanmıştı.

 Kurkiharac ile Teramatsu'nun Niigata Üniversitesinde eğitim gördükleri belirtildi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
OLACAĞI BUYDU - 5 yıl önce
sevgili japon kardeşlerim, acınız acımızdır, en az sisin kadar bölge halkı olarak bizler de üzgünüz. ama bu ilde 1996 yılından 2013 yılına kadar tam 35 kez il dışına tayin edilen ve her seferinde de mahkeme kararı ile tekrar dönüp gelen bir il kültür ve turizm müdürümüz var. ismi de veleddin birsöz. siyaset-bürokrasi-yargı inatlaşmasının doğurduğu bu kronik inatlaşmaya bir de güvenlik zaafiyeti eklenince bu menfur hadise ortaya çıktı. biliyorum türkiye'ye özgü bu trajikomik durumu sizlerin anlaması imkansız ama ben yine de söylemiş olayım. belki gerçek sorumluların birazcık olsun vicdanı sızlar...
Avatar
Nevşehirli - 5 yıl önce
turizm müdürünün bu işle alakası ne kardeşim her turistin peşinde nöbetmi tutacak adam. halk olarak kendimizi düzeltelim.
Avatar
ismail - 5 yıl önce
heşeyde bir hayır vardır balon düştü balon trafiği rahatladı artık önüne gelen balon firması kuramayacak kendileri parayı kazanıyordu milletin bağını talan ediyorlardı kader de bu varmış dünyanın çeşitli yerinde oluyor bu tür vakalr bi türkiye de değil
Avatar
ALAKASI VAR - 5 yıl önce @Nevşehirli
turizm müdürü turistin ardında nöbet tutmayacak ama sadece müze ve ören yerlerini gezen turiste bilet kesip para tahsilatıyla da yetinmeyecek. bu tür yerleri ziyaret eden turistlerin güvenliğinin sağlanması konusunda projeler üretecek, kolluk güvenlik birimleriyle entegre çalışacak, koordinasyon sağlayacak...