banner461
banner195

Kabus gecesinin olumsuz etkisi bir an önce silinmeli

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülke ve ilimiz eğitiminin durumunu değerlendirdi.

Kabus gecesinin olumsuz etkisi bir an önce silinmeli
13 Ağustos 2016 Cumartesi 12:34

banner143
banner134
Nevşehir’de FETÖ/PDY soruşturmaları çerçevesinde 300’ün üzerinde eğitimcinin açığa alındığını, bunlardan bazılarının tutuklandığını hatırlatan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, kamuoyunda sık sık dile getirildiği üzere yaşın yanında kurunun da yanmasına müsaade edilmeden hassasiyetle soruşturmaların sonuçlandırılmasını beklediklerini ifade etti.

Eğitim camiasının bu olumsuz durumdan ister istemez etkilendiğinin altını çizen Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Uğur, “Öncelikle 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminden dolayı tüm milletimize ve Nevşehir halkına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz. İnşaallah ülkemiz böyle bir acıyı bir kez daha yaşamaz. Söz konusu terör örgütüyle ilgili devletimiz bir takım soruşturmalar yapıyor ve yürütüyor. Bu süreçte bu terör örgütüyle ilgisi bulunmayan bazı kişilerin bu örgütle ilişkilendirilmesi mümkün oluyor. Söz konusu nedenle açığa alınanların umarız bu terör örgütüyle bir ilişkileri bulunmaz ve görevlerine iade edilirler. Örgütle alakası ve ilişkisi bulunanların cezalandırılması bizimde temennimizdir. Bu kişilerin içerisinde yanlışlıkla bir tek kişi dahi olsa terör örgütüyle alakası bulunmayan insanlarımızın boş yere cezalandırılması ve görevden alınmasını istemiyoruz. İlimizde bu soruşturmalar nedeniyle 300’ün üzerinde eğitimcinin açığa alındığı bildiriliyor. Umarız bu insanların büyük bir bölümünün bu yapıyla bir ilişkisi ortaya çıkmaz ve görevlerine yeniden iade edilirler. Görevden alınanların yerine sözleşmeli ya da ücretli öğretmen alımları yapılacağı belirtiliyor. Bizim temennimiz bir an önce soruşturmaların tamamlanarak okulların açıldığı hafta derslerin boş geçirilmemesi. Her halükarda ilimiz ve ülkemiz eğitimi bu son derece çirkin, izahı mümkün olmayan darbe girişiminden olumsuz etkilendi. Bu olumsuzluğun en kısa sürede giderilmesi adına Valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bizlere vereceği görevleri her anlamda üstleneceğiz. O kabuz gecesinin etkisinin ilimiz eğitiminin üzerinden atabilmek için herkes üzerine düşeni büyük bir hassasiyet içerisinde yapmalı. Biz o günden bu yana hep dillendirdik devletimizin yöneticilerinin yanında olmaya devam ediyoruz. Tekrar tüm halkımıza ve ilimiz yöneticilerine geçmiş olsun diyorum” dedi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.