banner461
banner195

Kadın Çiftçi Eğitim Programı Sertifika Töreni Yapıldı

Nevşehir'in Avanos İlçesi Paşalı Köyünde "Kadın Çiftçi Eğitim Programı" kapsamında kursiyer kadınlara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Kadın Çiftçi Eğitim Programı Sertifika Töreni Yapıldı
16 Haziran 2015 Salı 23:40

banner143
Nevşehir de Kadın Çiftçi Eğitim Programı Sertifika Töreni Yapıldı
İlgili Galeriye Git
banner134
 Avanos İlçesi Paşalı Köyünde "Kadın Çiftçi Eğitim Programı" kapsamında kursiyer kadınlara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

"Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından kadın çiftçilerimize yönelik olarak hazırlanan bir protokol çerçevesinde Avanos İlçesi Paşalı Köyünde kurs açıldı. Beş gün süren kurslarda 31 kadın çiftçi eğitime katıldı.

Bu kurslarda çeşitli tarımsal konuların yanında kadına yönelik şiddet, toplumsal cinsiyet eşitliği, kişi hak ve özgürlükleri, çocukla iletişim, girişimcilik, liderlik ve sosyal güvenlik konularında kapsamlı eğitimler verilmiştir."

Avanos İlçesi Paşalı Köyünde gerçekleştirilen sertifika törenine, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan YILMAZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Tahir DAĞASLAN, Paşalı Köyü Muhtarı ,İlçe Tarım Müdürü Bülent ÇİFTÇİ, Avanos Ziraat Odası Başkanı , Kurs Öğreticileri, Teknik Personeller, Köy Halkı ve Kursiyerler katıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan YILMAZ ise konuşmasında;

Kırsalda yaşayan çiftçilerin eğitimine büyük önem verdiklerini belirterek, bundan böyle kırsalda çiftçi eğitimlerinin giderek artacağını, bilgi donanımının neticesinde daha bilinçli ve kaliteli üretimin yapılması aile ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağı kaydetti. Eğitim programında desteklerini esirgemeyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Avanos Ziraat Odası Başkanlığına ve Paşalı Köy Muhtarlığına ve emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdi.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.