banner461
banner195

Kadın Cinayetleri Son 2 Yılda % 1400 Arttı

Kadına Şiddetle Mücadele günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Dilek Selvi, kadın cinayetlerinin ülkemizde giderek artış gösterdiğine dikkat çekti.

Kadın Cinayetleri Son 2 Yılda % 1400 Arttı
25 Kasım 2015 Çarşamba 22:32

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kadına Şiddetle Mücadele günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Dilek Selvi, kadın cinayetlerinin ülkemizde giderek artış gösterdiğine dikkat çekti.  


Selvi, “25 Kasım uluslararası kadına şiddetle mücadele günü olarak kabul edildi. Ne yazık ki ülkemizde kadına şiddet her geçen gün artmakta. Son on iki yılda kadın cinayetlerinin % 1400 arttığını istatistikler rakamsal olarak gözler önüne seriyor. Her gün televizyon kanalları, gazeteler şiddete maruz kalan kadınları gündemlerine taşıyorlar. Kadını birey olarak görmek lazım. Kadın saygıyı sadece anne olduğu için değil kadın olduğu için değil insan olduğu için görmeli. Her iki kadından birinin katili kocası çıkıyor. Şiddetin haklılığı yoktur şiddet şiddettir ve tedavisi de yoktur tedavinin ailede olduğunu düşünüyorum. Erkek çocuklarımızı büyütürken erkek egemenliğini ön plana çıkarmak yerine sevgiyi ön plana çıkaralım çünkü sevmeyi öğretmezsek küfretmeyi öğrenir yaşamayı öğretmezsek öldürmeyi öğrenir. Çocuğu şekillendirecek olan ailedir diyorum. Daha güzel günler görmek umuduyla” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.