banner461
banner195

Kadın Cinsel Obje Değil

Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Demirbilek, Nevşehir toplumunun özellikle dul kadına bakış açısının değişmesini beklediklerini dile getirdi.

Kadın Cinsel Obje Değil
25 Mayıs 2015 Pazartesi 18:00

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Demirbilek, Nevşehir toplumunun özellikle dul kadına bakış açısının değişmesini beklediklerini dile getirdi.

Demirbilek, “Kadın olarak Nevşehir yaşamak zor. Zira ülkemiz kadınlarının büyük bir bölümünün karşı karşıya kaldıkları sorunların daha fazlasını küçük bir şehir olarak bizler burada yaşıyoruz. Örneğin kadına istihdam oranı çok düşük. Seçimlerde kadınımıza beklenen oranda yer verilmiyor. Seçilmiş kadın sayımız çok az. Şiddet görüyoruz. Kol kılır yel içinde kalır denilerek şiddeti hazmetmek durumunda bırakılıyoruz. Hele Nevşehir dul bir kadın olmak daha da zor. Zira eşi vefat etmiş ya da geçimsizlik nedeniyle eşinden boşanmış bir kadına toplumun ön yargılı yaklaşması çok utanç verici. Dul bir kadına adeta potansiyel cinsel obje olarak bakılıyor. Bu da dul bir kadının topluma karışmasına en büyük engel” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ceto - 3 yıl önce
Çok dogru
Avatar
Ahmet metin - 2 yıl önce
Toplum olarak kadına bakış acimiz malesef negatif bir bey bir bayanla gayet doğal arkadaşlık gurup . Konuşabilir ve olması gerekenden budur