banner461
banner195

Kadın Danışma Merkezi’nde Eğitimler Devam Ediyor

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kadın Danışma Merkezi, kadınlara ve çocuklara her türlü psikolojik desteği sağlamanın yanı sıra eğitimler ve seminerlerle de bilgilendirici çalışmalarını devam ettiriyor.

Kadın Danışma Merkezi’nde Eğitimler Devam Ediyor
26 Ekim 2015 Pazartesi 09:12

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren  Kadın Danışma Merkezi, kadınlara ve çocuklara her türlü psikolojik desteği sağlamanın yanı sıra eğitimler ve seminerlerle de bilgilendirici çalışmalarını devam ettiriyor.

Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde görevli uzmanlarca son olarak Nevşehir Müftülüğü Kur’an Kursları ve Nevşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü öğrencilerine, eğitim verildi.

Nevşehir Kadın Danışma Merkezi psikoloğu  tarafından yıl boyunca devam ettirilecek eğitim çalışmalarına Armağanlar Kuran Kursu öğrencileri ve Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu öğrencileri ile başlandı.

Eğitim çalışmalarında  Toplumsal bilincin geliştirilmesi yönünde   uzman psikolog tarafından Aile İçi İletişim Becerileri ve Çocuk İstismarı, aile içi iletişim yöntemlerinde belirleyici olan kadın erkek ilişkilerine bakış, adaletli ve eşitlikçi yaklaşım, çocuk istismarının tanımı, nedenleri ve önleyici çalışmalar hakkında farkındalık kazandırılması başlıklarında bilgiler aktarıldı. Gerçekleştirilen bu eğitim çalışmalarında Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nin işleyişi, ulaşılabilirliği ve çalışma disiplinine yönelik bilgiler  verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.