banner461

“Kadına Bakış Açısı Değişmeli”

Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Demirbilek, Nevşehir toplumunun özellikle dul kadına bakış açısının değişmesini beklediklerini dile getirdi.

banner503
 “Kadına Bakış Açısı Değişmeli”
05 Temmuz 2014 Cumartesi 19:01

banner143
banner134

 “Kadına Bakış Açısı Değişmeli”

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Demirbilek, Nevşehir toplumunun özellikle dul kadına bakış açısının değişmesini beklediklerini dile getirdi.

Demirbilek, “Kadın olarak Nevşehir yaşamak zor. Zira ülkemiz kadınlarının büyük bir bölümünün karşı karşıya kaldıkları sorunların daha fazlasını küçük bir şehir olarak bizler burada yaşıyoruz. Örneğin kadına istihdam oranı çok düşük. Seçimlerde kadınımıza beklenen oranda yer verilmiyor. Seçilmiş kadın sayımız çok az. Şiddet görüyoruz. Kol kılır yel içinde kalır denilerek şiddeti hazmetmek durumunda bırakılıyoruz. Hele Nevşehir dul bir kadın olmak daha da zor. Zira eşi vefat etmiş ya da geçimsizlik nedeniyle eşinden boşanmış bir kadına toplumun ön yargılı yaklaşması çok utanç verici. Dul bir kadına adeta potansiyel cinsel obje olarak bakılıyor. Bu da dul bir kadının topluma karışmasına en büyük engel” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.