banner461
banner195

Kahvehanelerde Şimdilerde Sadece Oyun Oynanıyor

Ülke genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de kahvehane kültürünün her geçen yıl bir önceki yılı aratır hale geldiğine dikkat çeken Nevşehir Kahveciler, Lokantacılar, İnternet Kafeterya ve Dönerciler Odası Başkanı Necati Daşlıca, kahvehanelerin eskiden sohbet, muhabbet için kullanılan mekanlar olduğunu, günümüzde ise sadece oyun oynanan mekanlar haline geldiğini söyledi.

Kahvehanelerde Şimdilerde Sadece Oyun Oynanıyor
17 Aralık 2013 Salı 10:38

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ülke genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de kahvehane kültürünün her geçen yıl bir önceki yılı aratır hale geldiğine dikkat çeken Nevşehir Kahveciler, Lokantacılar, İnternet Kafeterya ve Dönerciler Odası Başkanı Necati Daşlıca, kahvehanelerin eskiden sohbet, muhabbet için kullanılan mekanlar olduğunu, günümüzde ise sadece oyun oynanan mekanlar haline geldiğini söyledi.

durumun özellikle gençler arasında çok rağbet görmediğini söyleyen Daşlıca, “Kahvehaneler eskiden sohbet, muhabbetin öne çıktığı mekanlar olarak bilinirdi. Ancak günümüzde çeşitli oyunların oynandığı mekanlar haline geldi. Bu durum özellikle genç yaştaki kesimin ilgisini çekmiyor. Gelişen teknoloji ile birlikte gençlerimiz kahvehane yerine internet kafeteryalara yöneliyor. Bütün bu olumsuzlukların üzerine mesleğimizde birçok meslek dalında olduğu gibi çırak yetişmiyor.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin Âlimi - 4 yıl önce
Kıraathaneler (tam anlamını internetten öğrenebilirsiniz) kahvehane oldu. Kahvehane kültürü arttı okeyhane oldu. Inanmayan resme baksın. Lütfen kültürden bahsetmeyin.
Avatar
saglık olsun - 4 yıl önce
canınız sag olsun sayın basknaım