banner461
banner195

Kalaba ve Mahmat Bölgesine Borsa ya da Zahire Pazarı Kurulacak

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı Tuncer Gök ve beraberindeki yöneticilerin seçim gezileri sürüyor.Haziran ayında yapılması beklenen Ticaret Borsası Seçimlerine yönelik çalışmalarını sürdüren Borsa Başkanı Tuncer Gök ve beraberindeki yöneticiler Avanos ilçesine bağlı Kalaba ve Mahmat bölgesindeki borsa üyelerini ziyaret etti.

Kalaba ve Mahmat Bölgesine Borsa ya da Zahire Pazarı Kurulacak
14 Şubat 2013 Perşembe 09:56

banner143
banner134

 40’a yakın işletmeyi ziyaret eden ve Ticaret Borsasının 1999 yılından bu yana yaptığı çalışmaları anlatan Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı Tuncer Gök, Borsanın yapılan çalışmalarla birlikte Nevşehir’in en güçlü sivil toplum kuruluşlarının başında bulunduğunu, Hayvan Pazarı, Gıda Tahlil Laboratuarı, Hizmet Binası, Soğuk Hava Deposu ve Mezbaha işletmesi ile birlikte borsanın ilin ekonomik anlamda gelişmesine de çok ciddi katkılar sağladığını söyledi.

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Atabilen’in de katıldığı ziyarette bölgemizde un ve buğday sanayine yönelik çok büyük bir potansiyelin bulunduğuna bir kez daha şahit olduklarını kaydeden Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı Tuncer Gök, “Seçimle ilgili çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Avanos ilçemize bağlı Mahmat ve Kalaba bölgesindeki un fabrikalarımızı ziyarette bulunduk. Çok verimli bir ziyaretti. Özellikle un sanayimizin sorunlarını yerinde dinleme fırsatı elde ettik. Öte yandan Kalaba bölgesinde bir borsa ya da zahire pazarı oluşumu gündeme geldi. Bu konularda istişarelerde bulunduk. Çok büyük bir teveccüh gördük üyelerimizden ve tabi ki mutlu olduk. Bu ziyaretlerimiz bir kez daha Kalaba ve Mahmat bölgesinde Ticaret Borsası olarak daha yapılacak çok işimizin olduğunu gördük. Un ve buğday ile ilgili bölgemizde çok ciddi ve önemli bir potansiyel var. Ve bu potansiyeli daha iyi nasıl değerlendiririz ileriki süreçte bu konuda çalışmalarda bulunmamız gerekiyor. Bu izlenimlerimizin yanında 6 Nisan 2013 tarihinde İstanbul CNR fuar merkezinde yapılacak olan un ve buğday sanayi ile ilgili makine donanımlarının sergilendiği sergiye ilimizden ciddi bir katılımın olacağını gördük. Nevşehir Ticaret Borsası organizasyonunda bu fuara katılmak isteyen üyelerimizi fuara taşıyacağız. Orada üyelerimizin makine donanımlarını geliştirme yönünde önemli izlenimlerle ilimize döneceğini düşünüyorum” diye konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
duyarlı vatandaş - 5 yıl önce
tuncer bey ne olduda mahmat ve kalabada bu eksikliği gördünüz işte üyelerinizden ne kadar kopuk olduğunuzu aslında kendinizde çok güzel bir dille ifade ediyosunuz seçimden seçime giderseniz tabiki neyin eksik neyin fazla olduğunu bilemez siniz yeni gördünüz demekki o bölgenin eksiğini..