banner461
banner195

Kalaba'da Parasını alamayan işçi oturma eylemi yaptı

Nevşehir ili Avanos ilçesi Kalaba beldesinde yer alan ve Tekstil alanında faaliyet gösteren 'Dursunoğulları İplikçilik Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. Fabrikasında iki aydır maaşlarını alamayan işçiler yaşanan belirsizlik ve ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı.

Kalaba'da Parasını alamayan işçi oturma eylemi yaptı
28 Nisan 2015 Salı 23:45

banner143
Kalaba'da Kapanan Fabrikadaki  İşçiler Ayaklandı
İlgili Galeriye Git
banner134
NEVŞEHİR/FİBHABER-Nevşehir ili Avanos ilçesi Kalaba beldesinde yer alan ve Tekstil alanında faaliyet gösteren 'Dursunoğulları İplikçilik Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. Fabrikasında  iki aydır maaşlarını alamayan işçiler yaşanan belirsizlik ve ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı.

Nevşehir ili Avanos ilçesi Kalaba beldesinde yer alan ve Tekstil alanında faaliyet gösteren 'Dursunoğulları İplikçilik Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin kapanmasından sonra fabrikada çalışan işçiler, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle 
Kapı önünde bekleyerek oturma eylemi yaptılar....

Kapı önünde bekleyerek oturma eylemi yaptılar....

FİB Haber.com Haber merkezi olarak Kendileriyle görüştüğümüz Fabrika çalışanı işçiler şuan iki haftadır fabrikamız kapalı. 2 aydırda maaş alamıyoruz. Konu hakkında hiç kimseden Bilgi alamıyoruz, fabrikanın ne kapandığı belli nede açık olduğu... Fabrikamızda elektirkler yok, işleyecek pamuk yok.Yaklaşık İki haftadır bir belirsizlik içerisinde olduklarını ifade eden yaklaşık 300 kişilik fabrika çalışanı işçiler geleceklerinden endişe duyduklarını ifade ettiler.

Fabrika çalışanı işçiler dün fabrika önünde yaptıkları oturma eylemi sonrasında bugünde Nevşehir Valiliği önüne gelerek Vali Ceylan'la görüşme talebinde bulanacaklar.

FİB Haber Merkezi olarak Fabrikadan konuya ilişkin açıklama bekliyoruz.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kalabalı - 3 yıl önce
nolacak kardeş memlekette kıriz çıkdı dolar olmuş 3 lira fabrika zarar ediyor satış yok iş veren nabsın vekillere söyleyin soma ya bir sürü yardım para yağdı
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Hz.Muhammed [S.A.V] buyurmuştur ki ; " İşcinin Parasını Alın Teri Kurumadan Verin " demiştir.
Avatar
kalabali - 3 yıl önce
akp oy verenler sevinsin cok sukur oyum nasip olmadi kalabali
Avatar
çalışlı - 3 yıl önce
bugün valilikte toplanıldı 280 kişi magdur esnaf alış verişi kesti bankalar haciz işlemleri başlattı işçi ne yapsın..
Avatar
kalabalı2 - 3 yıl önce
dursunoğlarına kriz hep seçime
2 ay kalası geliyor nedense
Avatar
AYHAN - 3 yıl önce
paralel yapi yapmiştir kri̇z olurmu hi̇ç yeni̇ türki̇ye de türki̇ye aldi başini gi̇di̇yor i̇şsi̇zli̇k olamaz fabri̇ka i̇şci̇si̇ne maas vermemi̇ş olamaz yanliş haber bu i̇nanmayin -))
Avatar
kalabali - 3 yıl önce
Burdan sesimizi duyarsa ertan dursun oglu fabrikayi acar isallah ama yönetim degismez ise yine ayni böyle olaylar yasanir bu isletmede yalaka cok gelip gormesi lazim fabrikada onlarin yuzunden kapandi zaten
Avatar
çalişli - 3 yıl önce
ALLAH YARDIMCISI OLSUN HALKIMIZIN