banner461
banner195

Kamu Denetçisi Mehmet Elkatmış, İstanbul’da ruhani liderlerle görüştü

Kamu Denetçisi Mehmet Elkatmış, İstanbul’da ruhani liderlerle görüştü Kamu Denetçisi Mehmet Elkatmış, İstanbul’da Musevi, Ermeni ve Süryani cemaati ruhani liderleriyle görüştü.

Kamu Denetçisi Mehmet Elkatmış, İstanbul’da ruhani liderlerle görüştü
23 Aralık 2013 Pazartesi 17:11

banner143
Kamu Denetçisi Mehmet Elkatmış, İstanbul’da ruhani liderlerle görüştü
İlgili Galeriye Git
banner134

 Kamu Denetçisi Mehmet Elkatmış, İstanbul’da ruhani liderlerle görüştü Kamu Denetçisi Mehmet Elkatmış, İstanbul’da Musevi, Ermeni ve Süryani cemaati ruhani liderleriyle görüştü. Elkatmış, Musevi Cemaati Hahambaşısı İsak Haleva, Türkiye Ermenileri Patrikliği Genel Vekili Aram Ateşyan ve İstanbul, Ankara ve İzmir Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Lideri ve Patrik Vekili Yusuf Çetin’le görüştü. Kamu Denetçiliği Uzmanı İ. Yüce Apiş’in de yer aldığı görüşmelerde, Cemaat liderleriyle birer de çalışma toplantısı gerçekleştirildi.

 

 Ruhani liderlerle görüşmesi sırasında Kurum hakkında bilgiler veren Mehmet Elkatmış, kilisede görevli din adamlarının maaşlarının devlet bütçesinden karşılanması yönündeki talebin olduğunu belirterek bu yöndeki başvurunun gündemlerinde olduğu bilgisini verdi. Çalışma toplantılarında gündemdeki diğer konular hakkında da değerlendirme bulunan Elkatmış, görüştüğü ruhani liderlere önerilerinin üzerinde Kanun ve Yönetmelik çerçevesinde iyi niyetle çalışma yapacağını dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.