banner461
banner195

Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Çetin:''Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.''

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turgay Çetin, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Çetin:''Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.''
28 Ekim 2015 Çarşamba 09:51

banner143
banner134
 Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turgay Çetin, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Çetin, yapmış olduğu açıklamada;

“19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygar ülke olma yolunda Laik, Demokratik Cumhuriyet rejimi ile kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir. Cumhuriyet bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır.


Ayrıca Türkiye Cumhuriyetinin 92 yıllık öyküsü bir başarı, bir uygarlaşma öyküsüdür. Cumhuriyetin başarıları ile haklı bir gurur duyuyoruz. Bugün Türkiye, İslâm dünyasındaki tek laik ve demokratik bir Cumhuriyet, çağdaş bir ülkedir.


Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir. Buna hiçbir güç engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Yeter ki bizler Atatürk’ün mirası olan bilimsel ve akılcı yoldan ayrılmayalım.


Hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılâplarını koruyup, kollamak olmalıdır.


Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği, “Çağdaş uygarlık düzeyini yakalama' hedefine O’nun belirttiği gibi, “Bilim ve teknolojinin yol göstericiliğinde' ulaşacağımıza inancımız tamdır.


Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetin 92.Kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. 

Hepinizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.