banner461
banner195

KAP-KAD Cezaevindeki Bayanların Sorunlarına Eğiliyor

Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği, Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevindeki bayan mahkumların sorunlarına yönelik yeni girişimlerde bulunmaya hazırlanıyor.

KAP-KAD Cezaevindeki Bayanların Sorunlarına Eğiliyor
25 Mart 2014 Salı 18:12

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği, Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevindeki bayan mahkumların sorunlarına yönelik yeni girişimlerde bulunmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan bayan mahkumların sorunlarını dinlediklerini ifade eden Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hayriye Demirbilek, bayan mahkumların en çok sosyal ve kültürel etkinlikler konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Bu konuda dernek olarak çeşitli girişimlerde bulunacaklarını kaydeden Demirbilek, “Cezaevinde 37 bayan mahkum bulunuyor. Mahkum bayanların 9 çocuğu da anneleriyle birlikte kalıyor. 2 çocuğumuz kreşe gönderiliyor. Bayan mahkumlar sosyal etkinlik istiyor. Cezaevi müdürü ile görüşmelerde bulunduk. Bayanların istediği sosyal etkinliklerin yapılması için girişimlerde bulunacağız. Cezaevi müdürlüğünce birkaç kurs açılmış ama yeterli değil. İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile cezaevindeki bayanlara yönelik el sanatları, kuaförlük gibi kursların açılabilmesi için çalışmalarda bulunacağız” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.