banner461
banner195

Kapadokya Havalimanı 6 Ay Süreyle Mi Kapanıyor?

Kapadokya Havalimanı kapatılıyor mu? Kaç ay kapalı kalacak ? Çalışanlar ne yapacak? Kapatılmasının sebebi ne? İşte hepsinin cevabı ...

Kapadokya Havalimanı 6 Ay Süreyle Mi Kapanıyor?
20 Haziran 2016 Pazartesi 17:16

banner143
banner134
Kapadokya Havalimanı 6 ay bakıma alınıyor. KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, havalanının kapalı kalmasının Kapadokya turizmini daha olumsuz etkileyeceğini ifade etti.

Kapadokya Havalimanı kapatılıyor mu? Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler, Kapadokya Bölgesinde yabancı turist sayısında büyük bir düşüş olduğunu ve Kapadokya Havalimanı'nın bakım adı altında kapatılacağını ve bu nedenle birçok kişinin işsiz kalacağını ifade etti.

Dinler, açıklamasında "Çok fazla söze gerek yok, herkes ne olduğunu aslında çok iyi biliyor ama işin kötü tarafı bu durumu bertaraf etmek için neredeyse hiç bir adım atılmıyor. Lütfen yazılanlara söylenenlere aldanmayın. Sadece Kapadokya'da turist sayısında yüzde 75'e yakın bir düşüş var, ülkenin diğer bölgeleri de yangın yeri. Kapadokya'da sadece Nisan - Mayıs aylarında Cumartesi günlerine sıkışmış yerli yoğunluğu dışında hiç hareketlilik olmadı. 100'e yakın personel istihdam eden bazı işletmeler günü 5 - 10 oda ile kapatıyor. Turist sayısında yaşanan bu düşüş yetmezmiş gibi Kapadokya ve Türkiye turizmcileri birçok sorun yaşıyor. Bu sorunlardan bazıları ise Kapadokya Havalimanı'nın kapatılmasıdır. Eski adıyla Nevşehir Havalimanı yeni adıyla Kapadokya Havalimanı Ağustos ayı sonu itibariyle geçici olarak 6 aylığına "bakım" adı altında kapatılmak isteniyor. Birçok kişiyi işsiz bırakacak, Kapadokya'nın bağlantısını koparacak bu hamleyi yapmanıza asla izin vermeyeceğiz. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayan Nevşehir Milletvekili Sayın Ebubekir Gizligider'e de teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yolcu - 2 yıl önce
Bak kendiz açıkladıniz yolcu yok fırsat bu fırsat aradan çıksın. Nevşehir i düşünüyorsanız bırakın biran önce yapılsın. Aksi halde çatlak lar onarılamaz hale gelir. Ne zaman yapsınlar yolcu ful olunca mı. Bazı uçak lar 40-50 yolcu ile gidiyor. Tam zamanı dir.istemeyenler Nevşehir i değil kendini düşünenler.bi zahmet otobüs le veya arabanızla..