banner461
banner195

Kapadokya Havalimanı'ndan Dehşet Anları

Bu akşam Saat: 19:00 sularında Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde aniden başlayan fırtına , dolu ve şiddetli yağmurla birlikte Kapadokya Havalimanı'nı Sel Bastı.

03 Haziran 2015 Çarşamba 21:03

banner143
Kapadokya Havalimanını su bastı
İlgili Galeriye Git
banner134
NEVŞEHİR/FİBHABER - Özel- Bu akşam Saat: 19:00 sularında Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde aniden başlayan fırtına , dolu ve şiddetli yağmurla birlikte Kapadokya Havalimanı'nı Sel Bastı.

Devam eden yoğun yağmur ve dolu sebebiyle Havalimanında 100 ü aşkın insan mahsur kaldı.

Aşırı yağışların etkisiyle havalimanı pistinin su altında kalmasıyla İstanbul dan Nevşehir e gelen THY uçağı piste iniş yapamadı. İstanbul - Nevşehir uçağının Ankara Esenboğa havaalanına indiği belirtiliyor.


Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde bu Akşam saatlerinde aniden bastıran dolu yağmur ve fırtına sonrası Kapadokya Havalimanını sel bastı Uçaklar inemiyor yolcular mahsur kaldı...

Ne Gülşehir nede Kapadokya Havalimanı tarihinde böyle yağmur görmedi...


Şiddetli yağışla beraber Kapadokya 
Havalimanı Salonu, akşam saatlerinde bir anda su baskınına uğradı. Yolcuların şaşkın bakışları arasında bir anda yerler suyla dolarken, havalimanı temizlik ekipleri ve çalışanları ellerinde süpürgeler ve suyu emen makinelerle suları tahliye etmek için çaba gösterdi.  Çalışmalara ayrıca Nevşehir Belediyesi ekipleride katılarak destek verdi.

Yolcu bırakmaya giden ve havalimanında mahsur kalan vatandaşlarımızdan Kamil Duyar'la www.fibahber.com haber merkezimiz yaptığı telefon bağlantısında son durum hakkında şu bilgilere ulaştı: Aniden bastıran dolu fırtına ve şiddetli yağmurla birlikte Dışarda 40 cm i bulan sel sonrası havalimanından dışarı çıkamayan vatandaşlar büyük panik yaşadılar.

Şuan Korkulu bekleyiş sürüyor.Araçlarımız sular altında kaldı havalimanına giriş kapılarının tavanları çöktü. Yağmur kesildi fakat uzun süren şiddetli yağışların altında meydana gelen sel nedeniyle Dışarı çıkmamıza izin verilmiyor.Burada yüzü aşkın vatandaş dışarı çıkamıyor araçları dışarda kaldı . Havalimanına ait  1 adet İtfaiye pisti temizlemeye çalışıyor.

Öte yandan bir başka Yolcu ile FİB Haber Merkezi olarak yaptığımız görüşmede de meydana gelen olayı şu şekilde anlattı.Abi fındık büyüklüğünden daha büyük dolu ve fırtına ama aşırı şiddetli bi şekilde yaklaşış 2 saat aralıksız yağdı ist-Nevşehir Türk hava yolları uçağı Ankaraya mecburi iniş yapmak zorunda kaldı.Şuan Kimse yerinden kalkamıyo Gergin bi ortam var hava alanının giriş kapılarının çatıları sudan dolayı çöktü şuan bekleme salonu bile sularla dolmaya başladı yerler hep su içinde...

Bir Yolcunun cep telefonuyla çektiği o görüntüler sadece ve ilk kez www.fibhaber.com da...
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ACABA - 3 yıl önce
yapımdan kaynaklı bir şey varmı yağmur suyu giderleri yokum acaba....?
Avatar
Airport - 3 yıl önce
çatılar daha yeni yenilendi . Ancak dolu yağışı giderleri tıkadığı için üstte biriken yoğunluk yer yer içeriye akmış çok büyük hasar yok
Avatar
Recep Özaltın - 3 yıl önce
Irmak Köylerini Mahvetti 1 Yıllık Emek Hice Gitti Devletten Yardım Bekliyoruz Esaz Zarar Dolu Değil 2 Metreyi Bulan Sel.
Avatar
ak saçlı - 3 yıl önce
devlet napsın baba Allahdan gelen yağmur herşeyide lütfen devlet demeyin devlet Allah göstermesin depremde vardır
Avatar
Kerem kerim - 3 yıl önce
Dogal afettir bu