banner461
banner195

Kapadokya Karlar Altında

Kapadokya’da peribacaları karlar altında eşsiz bir güzelliğe büründü. Bölgeye gelen Uzakdoğulu ve Alman turistler karın keyfini çıkarttı.

Kapadokya Karlar Altında
22 Kasım 2014 Cumartesi 12:52

banner143
banner134
Nevşehir’de cuma akşam saatlerinde başlayan kar yağışı soğuk hava ile birlikte etkisini sürdürürken, Kapadokya bölgesindeki peribacaları da beyaz gelinliklerini giydi. Bölgede turistlerin en çok ziyaret ettikleri merkezlerden biri olan Uçhisar beldesindeki peribacaları kar ile birlikte eşsiz bir güzelliğe bürünürken, turistler soğuk havaya aldırış etmeden bölgeyi gezmeyi sürdürdü.Aralık ayından Marta kadar kar olabilir Kapadokya'da. Bu sene Kasım ortalarında kar peribacalarını kapladı ve hala lapa lapa yağmaya devam ediyor.

Dünyanın başka bir yerinde daha güzel bir yer var mıdır karla kaplı Kapadokya kadar bilemiyorum... Sanki bembeyaz bir örtü tüm vadileri kaplamış. Yaz aylarında gördüğümüz o rengarenk bazalt, andezit, tüf, ingimbirit renk armonisi şimdi bembeyaz. Sadece bacaların boyun kısmındaki kül kalıntısı, 'tüf'ün sarı rengi belli oluyor biraz, o kadar. Zaten sakin bir havası olan bu vadiler, şimdi sanki hiç el değmemiş gibi, sanki ilk keşfeden bizmişiz gibi görünüyor...
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yusuf ergenc - 4 yıl önce
Valaha domuz varmis.O domuzlar nevsehir ve gulsehir yoluundan geliyor