banner461

Kapadokya Karlar Altında Kaldı

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da peribacaları karlar altında eşsiz bir güzelliğe büründü.

Kapadokya Karlar Altında Kaldı
02 Ocak 2016 Cumartesi 15:12

banner143
banner134
Türkiye’nin en önemli kültür, doğa ve inanç turizmi merkezlerinden Kapadokya, Bölgeye gelen Uzak Doğulu ve Avrupalı turistler, karın keyfini çıkardı. 

Nevşehir’de son iki gündür aralıklarla yağan kar, bugün yerini soğuk ama güneşli bir güne bıraktı. Göreme, Zelve, Ürgüp, Paşabağları, Uçhisar ve Avanos'taki peribacalarında kar yağışı sonrasında güneş ışınlarının da buluşması kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı. 
Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağın, günümüzden milyonlarca yıl önce püskürttüğü lavların zaman içinde yağmur, kar ve rüzgarın yanı sıra erozyon ile şekillendirmesiyle oluşan bu eşsiz doğa parçası, kar altında bambaşka bir görüntüye kavuşuyor. Kış ayları olmasına rağmen bölgeye özellikle Çin, Kore, Hindistan, Malezya gibi ülkelerden gelen turistler, karla bütünleşen peribacalarının eşsiz manzarası karşısında hatıra fotoğrafı çektiriyor. Bölgeye yılbaşı tatili dolayısıyla İstanbul’dan gelen turistlerden Erol Mıhçı, “Daha önce de buraya bir kez geldim. Kapadokya’nın her hali güzel, ama karlar altında daha güzel görünüyor. Herkese tavsiye ederim.” dedi.İstanbul’dan turla gelen ziyaretçiler de bölgeye ilk kez geldiklerini anlatarak "Arkadaşlarımızla yılbaşı tatilinde bir değişiklik olsun diye geldik. Geldiğimiz için de çok mutluyuz. Çok soğuk ama çok keyif alıyoruz” diye konuştular.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.